Oświetlenie jest ważną rzeczą w każdym budynku. Dzięki niemu można bezpiecznie pracować o każdego godzinie, także po zmroku. Dodatkowo oświetlenie nadaje pomieszczeniu wspaniałego charakteru, stylu, czy przytulnej atmosfery. Warto jednak dobrać je tak, by faktycznie wszystko ze sobą współgrało. Kolorowe oświetlenie w pracy raczej nie będzie dobrym pomysłem, podobnie jak mocne naświetlacze w domu.

Jakie opcje są zatem do wyboru?

mocne żarówki led mr16 12vNajczęściej stosuje się różnego typu żarówki np. mocne żarówki LED mr16 12V. żarówki ledowe są energooszczędne i mają długi czas świecenia. Dzięki temu można zapomnieć o ich wymianie nawet na kilka lat! to nie tylko ogromna oszczędność finansowa, ale też wybór praktyczny ? lampy często są zawieszone na suficie czy wysoko na ścianie, nierzadko do wymiany żarówki np. w plafonach trzeba zdejmować górną część. Żarówki LED ponadto tak jak te zwykłe, mają różne kształty, rozmiary i moce. Mogą mieć też barwę światłą ciepłą, zimną lub neutralną. Druga ciekawa opcja to taśmy ledowe. To cienkie taśmy z malutkimi żarówkami ledowymi zamocowanymi z jednej strony. Takie taśmy montuje się na krawędziach szafek, przy schodach, na balustradach czy we wnękach ściennych. Do wyboru są warianty białe, jak i kolorowe, a sterowanie taśmami zazwyczaj odbywa się za pomocą pilota.

żarówki led mr16 12vTo dobra opcja wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na montaż tradycyjnego źródła światła lub też gdzie zależy nam na ciekawym, wielobarwnym oświetleniu ze względów aranżacyjnych np. w pokoju dziecka. Co jednak z oświetleniem w miejscu pracy, w garażu, czy biurze? Tam często montuje się lampy z czujnikiem ruchu. Kiedy ktoś pojawi się w zasięgu czujki to lampa się włącza a po kilkudziesięciu sekundach wyłączy. Pozwala to na oszczędność energii elektrycznej, a do tego nie trzeba się martwić o montaż włączników światła. Również naświetlacze ledowe montowane na zewnątrz np. przy garażach mogą mieć takie czujniki. Warto wspomnieć także o halogenach, świetlówkach, reflektorach, czy oprawach najazdowych. Są one zazwyczaj wykorzystywane właśnie w miejscu pracy ? fabrykach, halach, biurach, jak również w ich pobliżu na zewnątrz ? przy bramach, wjazdach, garażach.

Oświetlenie zawsze trzeba dopasowywać do konkretnego miejsca. Przed jego wyborem warto wziąć pod uwagę sposób montażu źródla światła, jego wielkość i moc, kolor i ciepło barwy, jak również sposób zapalania ? na włącznik czy na czujnik ruchu. Wiedząc czego chcemy będziemy wiedzieć czego poszukujemu i znajdziemy ten właściwy produkt.

Kategorie: Oświetlenie