Beton to materiał, który coraz częściej używany jest we wnętrzach. Wykorzystywany jest on na podłogach, ścianach, a nawet do tworzenia mebli czy lamp. Jednak beton jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia, dlatego z powodzeniem może być on stosowany także na zewnątrz budynku, na tarasach i balkonach. Jak można przygotować taką aranżację, by całość dobrze wyglądała?

Płyty o różnych kształtach

 betonowe płyty dekoracyjneNa wstępie warto zaznaczyć, że płyty betonowe mogą być stosowane zarówno na posadzce, jak i na ścianach elewacji. Dodatkowo można wybrać także opcję posadzki wylewanej i szlifowanej, dzięki czemu jej powierzchnia będzie gładka i błyszcząca. Po odpowiednim przygotowaniu może nawet imitować kamień. Płyty jednak są lepsze, ponieważ szybciej się je kładzie, a w razie ewentualnego zniszczenia można wymienić jedną część posadzki, zamiast próbować ratować całość. Mrozoodporne betonowe płyty dekoracyjne mogą mieć różne wielkości oraz kształty. Dzięki temu można pokryć taras czterema dużymi płytami lub wieloma mniejszymi, wszystko zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać. Płyty betonowe są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, więc nie trzeba się martwić o to, że będą one porysowane przez meble, czy pęknięte przy uderzeniu. Beton także nie odkształca się, nie wymaga konserwowania, nie odbarwia się pod wpływem działania promieni słonecznych.

 betonowe płyty dekoracyjneJest to więc tworzywo lepsze niż drewno, które butwieje, pęcznieje, blaknie, trzeba je corocznie olejować, by zachować jego kolor. Płyty standardowo mają kolor ciemnoszary, ale można znaleźć także płyty antracytowe, jasnoszare, czy nawet kremowe. Na tarasie można zatem tworzyć dwukolorowe mozaiki, co na pewno da świetny efekt, szczególnie na dużej powierzchni. Płyty betonowe sprawdzą się też na ścianach. Zamiast chropowatego tynku będziemy mieli gładkie, przyjemne w dotyku panele z betonu. Można je ułożyć np. we wnęce balkonu, a ściany zostawić otynkowane. Płyty elewacyjne będą tak samo wytrzymałe jak te podłogowe, choć powinny być cieńsze i lżejsze, co ułatwia ich montaż. Jeśli boimy się, że betonowy taras będzie zbyt ponury i surowy, to można dla jego ożywienia zastosować jasny tynk, kupić drewniane meble tarasowe, czy wybrać betonowe płyty imitujące drewno.

Na pewno betonowe płyty dekoracyjne to dobry wybór do wykończenia balkonu oraz tarasu. Wcale nie trzeba mieć nowoczesnego domu, by cieszyć się zaletami i estetyką, jaką daje beton, wszystko zależy od aranżacji całości. To tworzywo bardzo uniwersalne, które można stosować na zewnątrz i wewnątrz, w każdym, pomieszczeniu.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder