Bramki obrotowe cieszą się w ostatnim czasie dynamicznie rosnącą popularnością. Są one bowiem doskonałym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa firmy, przy braku konieczności ponoszenia w związku z tym znaczących wydatków. Dzięki takim bramkom w szerokim zakresie można regulować i kontrolować przepływ ludzi do i z budynku.

Sposób działania bramek obrotowych jest wyjątkowo prosty

nowe bramki wejściowe obrotoweUmożliwiają one przejście jedynie pojedynczej osoby w tym samym momencie. Ma to ogromne znaczenie wszędzie tam, gdzie konieczna jest kontrola liczby osób wchodzących do wnętrza budynku. Podobnie jak bramka uchylna, ta obrotowa pozwala również na blokowanie przejścia osobom nieupoważnionym. Jest to możliwe dzięki połączeniu bramki z dowolnym systemem autoryzacji, na przykład z czytnikiem kart. W takiej sytuacji otwarcie przejścia będzie możliwe tylko wtedy, gdy osoba wchodząca przyłoży odpowiednią kartę do czytnika. Jest to zdecydowanie najlepszy znany sposób na kontrolę zachowań pracowników, co wykorzystują duże korporacje na przykład do sprawdzenia, czy dany pracownik nie przekracza dopuszczalnego limitu przerw na dany dzień. Nowe bramki wejściowe obrotowe mogą być jednak z powodzeniem wykorzystywane również w wielu innych celach.

bramki wstępuDzięki nim ograniczyć można skutecznie dostęp do pewnych, odgórnie wyznaczonych stref. W kinach czy też na stacjach metra, ale także i na lotniskach bramki pozwalają na przejście tylko tych osób, które wcześniej zadbały o zakupienie wymaganego biletu. Na lotniskach, ale także i w sklepach wielkopowierzchniowych bramki takiego wykorzystywane są w celu uregulowania ruchu klientów, a także w celu sprawowania nad nim ciągłej kontroli. W czasach światowej pandemii, bramki wykorzystywane były do blokowania przejścia osobom z wykrytą uprzednio wysoką gorączką. Zastosowania bramek obrotowych są tak naprawdę nieograniczone, chociaż wymagać mogą często uprzedniego ich dostosowania do planowanego sposobu użytkowania. Mowa o implementacji specjalistycznego oprogramowania czy zamontowaniu czytnika kart czy kodów QR. Bramki obrotowe mogą być zaliczone do jednych z bardziej skutecznych i przydatnych narzędzi do autoryzacji. Wszystko przez wzgląd na fakt, że dzięki nim w wygodny sposób kontrolować można przepływ ludzi do budynku.

Bramki takie są bardzo często stosowane również przez firmy, które chcą wiedzieć, jak często pracownik wychodzi na przerwy i w jakich godzinach faktycznie był obecny w pracy. Jak widać, mimo ogólnej prostoty zastosowania i możliwości bramek obrotowych są praktycznie nieograniczone.