Dbanie o zdrowie nie musi wiązać się tylko ze zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną i wizytami u lekarza. Znanym od wieków sposobem na utrzymanie dobrej kondycji jest korzystanie z sauny. Kąpiele parowe mają dobroczynny wpływ na nasz organizm i pozwalają uodpornić się na wiele chorób i infekcji, niezwykle efektywnie również oczyszczają organizm ze szkodliwych toksyn i poprawiają krążenie.

Dobrze dobrana kabina parowa

kabina parowaNiestety nie wszystkie miejscowości posiadają publiczne sauny, choć coraz częściej można je spotkać przy basenach i w aquaparkach. Rozwiązaniem problemu może być zakup kabiny parowej, będącej idealnym połączeniem prysznicu i sauny. Kabiny tego typu są już szeroko dostępne na rynku, a ich cena, w zależności oczywiście od modelu i wyposażenia, jest bardzo przystępna, co sprawia, że jest opcją coraz częściej wybieraną przez konsumentów. Odpowiednio dobrana kabina parowa sprawi nie lada frajdę każdemu, także najmłodszym, i przyczyni się do poprawy naszego zdrowia. Do wyboru mamy wiele opcji, pozwalających na optymalne dopasowanie kabiny do naszych potrzeb i oczekiwań. Możemy wybrać ilość dysz parowych i ich umiejscowienie, dostępne są również termostaty regulujące temperaturę kabiny, ilość wyrzucanej pary i poziom wilgotności w kabinie. Częstym wyborem są kabiny z siedziskiem, pozwalające spędzić tam wygodnie nawet dłuższy czas przy dźwiękach ulubionej muzyki, płynącej z wodoszczelnego radio oferowanego jako opcja przy zakupie.

kabina parowaKabiny parowe mogą również być wyposażone w głowice do masażu wodnego, oferujące możliwość regulacji kierunku i ciśnienia strumienia wody. Najczęściej stosowanym materiałem przy produkcji kabin jest plastik i szkło o różnym stopniu przezroczystości i zabarwieniu, co pozwoli ładnie wkomponować kabinę w wystrój łazienki. Przy korzystaniu dobrodziejstw trzeba również zachować pewne środki bezpieczeństwa, aby nie narazić się na utratę zdrowia. Łazienka, lub pomieszczenie gdzie kabina parowa się znajduje, powinna posiadać sprawną wentylację ? cyrkulacja powietrza jest niezwykle ważny przy kąpielach parowych; należy również być ostrożnym przy ustawianiu temperatury pary, co pozwoli uniknąć bolesnych oparzeń. Ważne jest również, by nie spędzać w kabinie zbyt dużo czasu, co może się nawet skończyć utratą świadomości.

Dzięki zimnemu prysznicowi na zakończenie kąpieli parowej, dostarczymy naszemu organizmowi kompletny zabieg relaksacyjno – zdrowotny, nie odbiegający jakością od tego, oferowanego przez publiczne sauny. Czas więc wymienić starą kabinę prysznicową na kabinę parową.

Inne informacje można znaleźć na https://mixhurt.com.pl/

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder