Odpowiednie ogrzanie mieszkania jest bardzo ważne, szczególnie zimą, kiedy niemal codziennie temperatura jest niska. Wiele osób korzysta ze standardowych grzejników, które ocieplane są za pomocą specjalnego pieca. Niektórzy decydują się na ogrzewanie podłogowe, które również jest praktyczne. Jednak coraz bardziej popularne stają się grzejniki konwekcyjne.

Grzejniki stojące na nóżkach

grzejniki konwekcyjneDziałają poprzez wykorzystanie efektu unoszenia się ciepłego powietrza. Zazwyczaj bardzo szybko rozchodzi się ono po pomieszczeniu, w związku z tym nagrzanie nawet dużej przestrzeni jest proste. Obecnie w wielu sklepach branżowych można spotkać konwektor, który sam stoi, dzięki temu stawia się go w dowolnym miejscu. W ten sposób ogrzewa się dowolne pomieszczenie, w którym akurat jest zimno. Jest to oczywiście jego główna zaleta. Jednak oprócz niej ma on o wiele więcej udogodnień. Przede wszystkim jest tani, w związku z tym każdy może sobie na niego pozwolić. Bez problemu można wykorzystywać go do ogrzania domków letniskowych, czy innych pomieszczeń, w których akurat nie ma grzejnika, takich jak garaż. Co więcej, wspomaga także centralne ogrzewanie, szczególnie w tych wnętrzach, które szybko się wychładzają. Oczywiście dostępne są dwa modele. Pierwszy z nich bez problemu można powiesić na ścianie, jednak nie ma możliwości przestawiania go. Z kolei grzejniki konwekcyjne stojące wyposażone są w specjalne nóżki, które utrzymują je w stabilnej pozycji.

grzejniki konwekcyjneDodatkowo posiadają przewód elektryczny, co pozwala na używanie ich w różnych pomieszczeniach. Ich kolejną zaletą jest bardzo szybkie nagrzewnie. Jest to możliwe dzięki pewnemu elementowi, który jest niskotemperaturowy i posiada dyfuzor aluminiowy. W związku z tym prawie dziewięćdziesiąt dziewięć procent energii, która jest przez nie pobierana, zamienia się w ciepło. Ponadto grzejniki te posiadają elektroniczny termostat, który wyposażony jest w mikroprocesor. Co więcej, pozwala on na dokładne kontrolowanie temperatury, która może osiągnąć maksymalnie dwadzieścia osiem stopni Celsjusza. Kolejnym udogodnieniem jest programator, który można ustawić na cały tydzień i dostosować go do swoich obowiązków, by podczas ich wykonywania nie zaprzątać sobie głowy temperaturą. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by pozostawić grzejnik konwekcyjny włączony na dłuższy wyjazd.

Będzie on w stanie utrzymywać stałą temperaturę w całym domu. Dzięki temu, że posiada tak wiele zalet, kupowany jest coraz częściej. Jego popularność doprowadziła do tego, że jest również łatwiej dostępny w wielu sklepach branżowych w niewielkiej cenie, w związku z tym każdy może sobie na niego pozwolić.

Kategorie: Ogrzewanie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder