Liczba gospodarstw domowych podłączonych do sieci energetycznej w 2022 roku wynosiła 15 717 348. Było to ponad 90% wszystkich użytkowników energii elektrycznej. Wszyscy odbiorcy indywidualni zużyli łącznie 33 508 882 MWh energii elektrycznej.

To ponad 20 procent całego wolumenu, jaki został wyprodukowany

instalacje elektryczne w bielsku białejEnergia elektryczna pochodzi zarówno z sieci energetycznej, jak i z własnej produkcji. Korzystanie z niej w mieszkaniu wymaga jednej rzeczy ? sprawnie działającej i bezpiecznej instalacji elektrycznej. Podczas stawiania nowego domu trzeba posiadać schemat instalacji elektrycznej ? bez tego dokumentu uzyskanie pozwolenia na budowę jest niemożliwe. Podczas wykonywania projektu należy używać przewodów, które posiadają miedziane żyły. Średnica przewodów używanych w domach to 1,5 i 2,5 milimetra. W starym budownictwie można spotkać się z instalacjami, które wykonane są z przewodów aluminiowych. Są one tańsze, ale obecnie się już ich nie wykonuje, gdyż szybciej się utleniają i wymagają częstszych napraw. Sprawnie działająca i zadbana instalacja elektryczna zmniejsza szansę na wybuch pożaru w domu.

instalacja montowana przez monteraPosiadanie aluminiowej instalacji elektrycznej to jeden z powodów, dla których warto wymienić ją na nową. Wybór średnicy przekroju przewodu powinien być oparty na informacji o prawdopodobnym obciążeniu. Profesjonalne instalacje elektryczne w Bielsku Białej wykonują doświadczeni elektrycy, którzy posiadają uprawnienia wydane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Modernizacja istniejącej instalacji elektrycznej powinna być wykonywana w sytuacji, gdy zmienia się sposób użytkowania budynku, a także gdy pojawi się zagrożenie pożarowe. Przewody można poprowadzić bezpośrednio pod tynkiem lub w plastikowych rurkach. Podczas modernizacji instalacji elektrycznej obwody, które są zbędne, odłącza się od tablicy rozdzielczej, ale przewodów nie usuwa się ze ścian. Standardowo gniazda elektryczne lokuje się na wysokości około 30 centymetrów. W niektórych miejscach, takich jak kuchnia czy łazienka, wysokość powinna być dopasowana do sprzętów i zabudowy.

Wszystkie używane obecnie gniazda muszą posiadać styki ochronne. Użyty w rozdzielnicy wyłącznik różnicowoprądowy to dodatkowa, obecnie zawsze stosowana forma zabezpieczenia. Przed wyładowaniami atmosferycznymi zabezpieczają nowoczesne ochronniki I i II stopnia. Posiadając w domu urządzenia, które pobierają dużo energii elektrycznej, na przykład kotły grzewcze, należy zadbać o dodatkowe zabezpieczenia, które będą chroniły drogi i wrażliwy sprzęt.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder