Podczas wykańczania mieszkania mniej uwagi poświęca się na aranżację sufitów. Zazwyczaj maluje się je po prostu na biało i nie dodaje dekoracji. Obecnie jednak panuje trend, by ta część pomieszczenia również była wyeksponowana. Nie wystarczy pomalować go w nietuzinkowym kolorze, dzisiaj korzysta się z opcji sufitów podwieszanych lub napinanych.

Co wziąć pod uwagę decydując się na sufity napinane?

sufity napinaneDzięki temu wnętrze nabierze wyrazu i będzie bardziej oryginalne. Nowoczesne wnętrza w nowo wybudowanych domach wymagają nieszablonowych rozwiązań. Dlatego coraz więcej osób pragnie się wyróżnić i stawia na napinane sufity Piaseczno jest miastem, gdzie wiele firm remontowych czy budowlanych oferuje wykonanie tego rodzaju usług. Ten typ sufitu po raz pierwszy pojawił się już we wnętrzach w Starożytnej Grecji. W ubiegłym stuleciu stosowano go głównie w obiektach przemysłowych, fabrykach samochodowych czy lakierniach, by zapobiec opadaniu drobinek kurzu. Jak widać, nadal cieszy się popularnością. Czym jest jednak napinany sufit? To jeden z rodzajów sufitu podwieszanego, który montuje się nad sklepieniem właściwym. Z kolei materiał, z jakiego powstaje to termokurczliwa folia PCV lub tkanina poliestrowa. Każdy tego typu strop robiony jest na zamówienie, dlatego konsumenci mogą wybrać, jak ma wyglądać finalny efekt.

sufity napinanePrzed jego montażem trzeba pobrać wymiary, by pasował do wszystkich ścian i krzywizn w pomieszczeniu, gdzie ma się znajdować. Co ważne, to rozwiązanie nie wymaga równania sufitu właściwego, dlatego jego założenie jest szybsze. Obecnie na rynku istnieje cała gama różnych rodzajów sufitów napinanych, dzięki czemu każdy może wybrać alternatywę, która będzie indywidualnie dopasowana do konkretnego wnętrza. Wykorzystywane tkaniny występują w macie, połysku czy półmacie, a także w wersji satynowej. Sufit na wysoki połysk prezentuje się bardzo elegancko, doda klasy i szyku pomieszczeniu oraz wizualnie je powiększy. Z kolei w wypadku wykorzystania folii PCV jest możliwość wykonania dowolnego nadruku na suficie. W pokoiku dziecięcym szczególnie polecany jest wizerunek nieba za dnia lub nocą, w zależności od preferencji. Dzięki temu można urozmaicić wygląd pomieszczenia. Każde dziecko będzie zadowolone, gdy budząc się, pierwsze co zobaczy to sympatyczna grafika z ulubionym motywem.

Taka personalizacja jest bezapelacyjnie jedną z wielu zalet sufitów napinanych. Dlatego też to niebanalne rozwiązanie ceni coraz więcej użytkowników. Wystarczy wybrać firmę, która z należytą starannością podejdzie do wykonania zlecenia. Dodatkowo wysokojakościowe materiały sprawią, że sufit będzie wyglądał jeszcze lepiej. To zdecydowanie dobry wybór dla każdego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder