Wybór materaca niejednokrotnie okazuje się zadaniem wyjątkowo trudnym ze względu na szeroki wybór zróżnicowanych pod względem budowy konstrukcji. Można wybrać na przykład piankowe, lateksowe, kokosowe czy chociażby bonellowe. Każdy z nich charakteryzuje się innymi zaletami, jak i oczywiście drobnymi wadami. W niektórych sytuacjach warto jednak postawić na coś bardziej klasycznego – na materac sprężynowy.

Jakie mogą być materace sprężynowe?

materac sprężynowy dużyMaterace sprężynowe są konstrukcjami charakteryzującymi się niesłabnącą popularnością. Nic nie wskazuje na to, by coś w tym zakresie miało się zmienić. Jest to spowodowane przede wszystkim niską ceną, ale jednocześnie dużą wytrzymałością, która charakteryzuje ten wariant posłania. Dla osób z niskim budżetem polecane są przede wszystkim konstrukcje bonelowe. Ich konstrukcja oparta jest na sprężynach przypominających swoim kształtem klepsydry. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, ale należy pamiętać, że nie posiadają osobnych punktów wsparcia. W związku z tym nie poleca się ich do łóżka małżeńskiego oraz osób stosunkowo lekkich. Zdecydowanie najwyższą jakością wśród elementów sprężynowych charakteryzują się tak zwane kieszeniowe multi pocket.

Materac duży sprężynowyPosiadają wiele małych sprężyn schowanych w tak zwanych kieszeniach, dzięki czemu są elastyczne oraz zapewniające odpowiedni punkt wsparcia dla organizmu. Nie ma mowy, by nastąpiła sytuacja, w której użytkownik obudziłby się z bólem kręgosłupa, karku czy mięśni. Zapewnią zdrowy oraz komfortowy sen, podczas którego ciała zostanie zregenerowane. Dla par polecany jest duży materac sprężynowy, dający poczucie swobody oraz przestrzeni. Po zakupie będzie go można użytkować przez długi czas bez żadnego ryzyka ewentualnego zepsucia, uszkodzenia lub wyeksploatowania. W razie potrzeby dobrym rozwiązaniem może okazać się dobór materaca z fizjoterapeutą. Dzięki temu uniknie się powstawania ewentualnych zwyrodnień, które mogłyby w efekcie doprowadzić do długotrwałego uszkodzenia ciała wiążącego się z kosztownym leczeniem. W związku z tym warto dobrać materac o wysokiej jakości. Materace sprężynowe charakteryzują się szczególnie dużą popularnością.

Jest to między innymi spowodowane ich stosunkowo niską ceną, ale także długą żywotnością. Warto dodać, że dostępne są ich zróżnicowane warianty jak na przykład bonellowe czy kieszeniowe. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni materac dla siebie zgodnie z potrzebami, ale także możliwościami finansowymi. Zdecydowanie najwygodniejsze okażą się warianty kieszeniowe multi pocket, jednak należy pamiętać, że ich cena jest dość wysoka.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder