Istnieje tylko jedno miejsce, zaraz po domu, które staje się rajem na ziemi po wielu godzinach pracy, stresu i szarej codzienności. To właśnie tam pragniemy relaksować się, kontemplować w samotności lub spędzać czas ze znajomymi i dziećmi. Zależnie od naszych potrzeb, nasz ogród potrzebuje odpowiedniej oprawy by zachwycać nie tylko nas.

Mebel, meblowi nie równy

Rozglądając się po naszym ogrodzie, z satysfakcją zauważamy, że jest taki jak powinien: odpowiednio osłonięty, nasłoneczniony, ale z dostępem do naturalnego cienia. Nasza zieleń również jest idealna: równo przycięta trawa, zadbane rabatki, domek na drzewie, który budowaliśmy z dziećmi. Jednak podświadomie zdajemy sobie sprawę, że tym wszystkim czegoś jeszcze brakuje. Ludzie często zapominają jak ważne są dla ogrodu meble. Uważają, że wszystko jest świetne dopóki rośliny czują się dobrze. Jednak cóż to za radość z posiadania ogrodu, jeśli nie możemy w pełni cieszyć się jego bogactwem? Czyż nie byłoby miło wyciągnąć nogi na poduszkach leżaka, i rozkoszować się książką sącząc chłodny sok? Każdy wie, że tak, i każdy by tego chciał.

Jednak nie każdy wie, jakie meble do ogrodu wybrać, by pasowały i do niego i do ogrodu, a przede wszystkim były wygodne. Jeszcze kilka lat temu, królowały w polskich ogrodach i tarasach meble plastikowe i aluminiowe. Są praktyczne i łatwe w przechowywaniu, jednak meble ogrodowe powinna cechować trwałość, a pod tym względem, są to ?jednorazówki?- najważniejsze, żeby przetrwały dwa, trzy sezony. Ale co potem? Kolejne i kolejne? Gdyby podsumować wszystkie wydane pieniądze na tego typu meble, uzbierałaby się naprawdę pokaźna suma. Czy nie lepiej w takim razie zainwestować w coś trwalszego? W coś, co przetrwa lata, a nie miesiące? Na meble drewniane ogrodowe musimy rzeczywiście przeznaczyć większą kwotę pieniędzy, jednak wydajemy ją tylko ten jeden raz. Ale od teraz, będą one współtworzyć historię naszych wolnych chwil, nie będą tylko sezonowym etapem.

Goście drewnianego stołu

Przeglądając oferty producentów i firm meblowych, warto ustalić to, czego najbardziej potrzebujemy, co nam się podoba, i jakie są nasze oczekiwania względem mebli. Jeżeli posiadamy ogród o dużej powierzchni, w którym spędzamy dużą ilość czasu, nie na pieleniu grządek, ale na relaksie, polecamy fotele ogrodowe z drewna- idealne by spędzić popołudnie z przyjaciółką po udanych zakupach, lub zaprosić teściów na miłą kawę w cieniu ogromnego parasola. Jeżeli nasz ogród to romantyczna oaza dla dwojga, weźmy pod uwagę drewniane huśtawki ogrodowe.

W końcu, czy jest coś wspanialszego niż długie, wieczorne rozmowy przy dziesiątkach lampionów z bliską osobą? Jeżeli nie posiadamy ogrodu swoich marzeń, lub jeśli jest to np. większy balkon, nie załamujmy się. Stół drewniany na taras równie dobrze może spełniać swoją rolę na trawniku, jak i naszym przydomowym ?wybiegu?. Nie musimy rezygnować ze spotkań z przyjaciółmi przy grillu, lub ?Kinder party? na powietrzu: z lodami, tortem i masą dzieci pobudzonych cukrem. Niech nasz ogród stanie się przedłużeniem naszego domu, w którym tak dobrze się czujemy, a nie tylko dodatkiem: pozostałą częścią działki. To od nas zależy, czy nasze nowe meble ogrodowe zamienią go we wspaniały rodzinny park z domkiem i placem zabaw dla dzieci, eleganckie miejsce spotkań nad basenem, czy zaciszny kącik do samotnych przemyśleń, lub poobiedniej drzemki. Wybór należy do nas, i meble również mogą.

Podsumowanie

Ten artykuł pozwala bardzo luźno puścić wodze fantazji: każdy lubi wspominać letni czas wolny, oraz wyobrażać sobie siebie, jak spędzi kolejne wakacje. To nic złego. Rzeczą ludzką jest też to, że odpoczynku chcemy zaznać również w domu: miejscu, które jest tylko nasze. Drewniane meble ogrodowe mogą dać namiastkę rajskich wakacji w upalne dni, wystarczy, że wyobrazisz sobie, że to możliwe.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder