Izolacje natryskowe z wykorzystaniem pianki poliuretanowej nie są już nowością na rynku. Od wielu lat oferuje je wiele firm na terenie całej Polski. Również magazyny budowlane czy osoby prowadzące blogi o tej tematyce zwracają uwagę, że coraz więcej osób poszukuje informacji na temat pianki PUR, zalet i wad jej stosowania.

Często wybierane izolacje

 izolacje natryskoweJeśli ktoś jednak wie jak wykonywane są izolacje styropianowe czy wełniane to szybko zda sobie sprawę, że żadna z nich nie będzie nigdy równie dobra co izolacja natryskowa. Nic zatem dziwnego, że niedrogie izolacje natryskowe w Rzeszowie są tak często wybierane przez inwestorów. Skąd bierze się niska cena usługi? Na pewno nie z niskiej jakości produktu. Pianka ma naprawdę fantastyczne właściwości w zakresie izolacji cieplnej i akustycznej. Chodzi tu przede wszystkim o czas trwania usługi oraz o zużycie materiału. Na przykład przy wykorzystaniu styropianu najpierw trzeba go dociąć, potem przykleić do ściany i docisnąć. Na niego nakłada się tynk. Potem trzeba oczywiście czekać w międzyczasie aż klej zaschnie. Całość zajmuje sporo czasu. Z pianką nie trzeba nic wcześniej robić. Po prostu natryskuje się ją na daną powierzchnię i gotowe. Druga kwestia to strata materiału. Zawsze zostają jakieś ścinki styropianu czy wełny. Trzeba też mieć przy sobie urządzenie do przycinania, klej, zaprawę i tak dalej.

 izolacje natryskoweW przypadku pianki nie jest to wymagane. Nie ma strat materiału, a jedyny sprzęt jaki jest wymagany do urządzenie natryskujące. Niska cena jest wywołana również tym, że urządzenia do nakładania piany można dostać w coraz niższej cenie, a także tym, że im więkcej jest firm tego typu na rynku tym bardziej konkurencyjne będą ceny. Dlaczego jednak warto wybrać samą piankę? Cena to oczywiście nie wszystko. Pianka jest barfdzo uniwersalna. Można ją nakładać na fundamenty, gdzie spełni też rolę hydroizolacji, a także na poddasze, gdzie spełni rolę izolacji akustycznej. Można ją nakładać na powierzchnie poziome np. podłogi i pionowe np. ściany. Pianka PUR wykorzystywana jest to tworzenia płyt warstwowych z których stawia się wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe, jak również magazyny. Natrysk pianki mogą wykorzystać też rolnicy chcący ocieplić halę dla zwierząt, kurnik, czy stodołę.

Pianką można ocieplać konstrukcje drewniane, które nie zostaną obciążone ciężką izolacją. Jak widać jest wiele powodów dla których warto wybrać ocieplenie pianką poliuretanową. Dobra cena, szybkie wykonanie i trwałość to cechy, jakie musi posiadać dobra izolacja budynku.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder