Szafę każdy z nas w domu ma, każdy wie, jak wygląda. I choć sklepów meblowych jest całe mnóstwo (wiele z nich należy do popularnych sieciówek, które w swojej ofercie mają wyposażenie domu), duże grono osób decyduje się zamówić szafę wnękową u zaufanego stolarza lub w małej firmie usługowej.

Szafy wnękowe są funkcjonalne

szafy wnękowe na zamówienieTo zresztą bardzo dobre rozwiązanie, które choć może okazać się nieco droższe, ostatecznie okazuje się być bardzo korzystne, również dla wystroju wnętrza. By szafa była funkcjonalna, ale też dobrze się prezentowała, musi być właściwie zaprojektowana. W sytuacji, gdy kupujemy gotowy mebel, musimy niejako zgodzić się z tym, co proponuje nam producent. Możemy ewentualnie pokusić się o drobne przeróbki, nie jest to jednak rozwiązanie często praktykowane. Alternatywą jest samodzielne wykonanie szafy (kto jednak ma na to czas?) lub zamówienie jej u dobrego stolarza. Wykona on mebel doskonale pasujący do naszego wnętrza, ale też zaprojektowany tak, by dla nas był jak najbardziej funkcjonalny. Co zatem powinna zawierać tego rodzaju garderoba? Najważniejsze są półki i szuflady, które powinny zostać prawidłowo rozmieszczone. Jeśli dobrze rozplanujemy ich układ, wówczas znajdzie się w szafie również miejsce na domowe akcesoria, np. odkurzacz, deskę do prasowania, żelazko i suszarkę na pranie. Przemyśleć należy również wygląd frontu szafy. Niektórzy wolą mieć je bogato zdobione, inni ? gładkie, z panelem szklanym lub lustrem.

szafy wnękowe na zamówienieNie bez znaczenie jest też mechanizm otwierania szafy. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne lub działające na zasadzie harmonijki. Jeśli dysponujemy miejscem, możemy pozwolić sobie na montaż drzwi tradycyjnych, uchylnych. Warto też pokusić się o instalację specjalnego oświetlenia LED, dzięki czemu poszukiwanie ubrań nawet w zimowe, ciemne poranki nie będzie trudne. A gdzie taką szafę wykonać? Stolarze robią szafy wnękowe na zamówienie w Krakowie, Warszawie i w każdym innym dużym mieście w Polsce. Już na pierwszym spotkaniu warto przedstawić ogólny zarys projektu. Szafy wnękowe są odpowiednio głębokie, funkcjonalne, ale też dobrze się prezentują. Stanowią uzupełnienie niemal każdej przestrzeni. O ile tego rodzaju mebel zostanie dobrze zaprojektowany, może pomieścić ubrania domowników.

To z kolei oznacza, że w innych pomieszczeniach nie będzie konieczności ustawiania dużych szaf. Warto też zainwestować w specjalne organizery, które ułatwią utrzymanie ładu i porządku w przepastnym wnętrzu. Można je kupić w większości sklepów z akcesoriami domowymi.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder