W rolnictwie również występują regulacje, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie płynnych nawozów. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ te substancje są zazwyczaj szkodliwe dla zdrowia i nie powinny dostać się np. do wody pitnej. W tej roli idealnie sprawdzą się przenośne zbiorniki, zapewniają one wygodę użytkowania. Jednak pojemniki na nawozy powinny być przede wszystkim szczelne i trwałe.

Tanie pojemniki dla rolników

 pojemne zbiornikiNiektóre nawozy zawierają w składzie mocznik, dlatego powinny być przechowywane w pojemnikach o właściwościach antykorozyjnych. Kontenery na nawozy cechują się specyficzną, a zarazem jednolitą budową. Brak łączeń i spawów zapewnia im szczelność, co zapobiega rozlaniu się płynu. Każde tanie pojemne zbiorniki charakteryzują się wytrzymałością na uszkodzenia termiczne i mechaniczne. Nie odkształcają się nawet przy użyciu dużej siły. Tworzone są z wysokiej jakości materiałów, posiadają atesty potwierdzające bezpieczeństwo. Zbiorniki na nawozy powinny być także odporne na ekstremalne zmiany temperatury oraz promieniowanie ultrafioletowe. Z kolei przemyślana konstrukcja zapewnia wieloletnie wykorzystywanie, a ergonomiczny kształt ułatwia transport.

 pojemne zbiornikiPojemniki na nawozy służą zarówno do przechowywania substancji, jak i dystrybucji. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w zbiorniki dwupłaszczowe, które posiadają podwójne zabezpieczenie przed wyciekiem substancji. Pojemniki na nawozy dostępne są zazwyczaj z całym dodatkowym sprzętem, który umożliwia rozprowadzenie go na polach. Najskuteczniejszym sposobem na zastosowanie nawozu jest bowiem jego rozpylenie przy pomocy opryskiwaczy. Nawozy są powszechnymi środkami, które wykorzystywane są w rolnictwie do poprawienia jakości plonów. Dlatego ich przechowywanie jest równie ważne, materiał na zbiorniki powinien być wykonany z wysokiej klasy tworzyw. Działanie płynnych roztworów nawozów jest korzystne dla upraw, lecz dla sprzętu i pojemników już niekoniecznie. Z tego względu należy upewnić się, czy posiadane zbiorniki spełniają wszelkie specyfikacje bezpieczeństwa i są odporne zarówno na działanie nawozów, jak i innych czynników środowiskowych.

Przechowywanie nawozów powinno odbywać się w odpowiedniej temperaturze. Warto, aby pojemniki były odporne na korozję i wyposażone w niezbędne elementy służące do napełniania i odprowadzenia z nich substancji. Ważne jest też, żeby tego typu produkty zawierały odpowietrzniki, które uniemożliwiają ewentualny wyciek. Dodatkowe części odpowiadające za dystrybucję cieczy ze zbiornika to węże, rury oraz rozpylacze wielostrumieniowe.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder