Rodzaj, budowa i charakterystyka schodów w każdym budynku znajdują się w projekcie budowlanym. Wykonane z betonu schody tworzy się już na etapie stanu surowego, aby następnie wykończyć je przy pomocy wybranych materiałów. Schody samonośne instaluje się w całości podczas prac wykończeniowych. Istnieją dwa sposoby na lokalizację schodów: w pomieszczeniu użytkowym, na przykład salonie lub przedpokoju, a także na klatce schodowej.

Wyjątkowy projekt budowy schodów

Schody drewnianePierwszy tym spotyka się w projektach indywidualnych, drugi w zabudowie zbiorowej lub użytkowej. Schody pełnią funkcję rozgraniczającą dwie strefy domu: dzienną i nocną. Wydzielona klatka schodowa pozwala redukować poziom hałasu przenoszący się pomiędzy piętrami. Potrzeba do tego przynajmniej 10 metrów kwadratowych. Wybudowanie schodów otwartych wymaga jedynie 5 metrów kwadratowych ? na obszar ten wpływa wysokość kondygnacji oraz rodzaj stopni. Schody w salonie utrudniają aranżację tego pomieszczenia, chociaż możliwe jest wykonanie na zamówienie dopasowanej do ich kształtu zabudowy. Schody mogą składać się z żelbetowej płyty powiązanej ze stropem i fundamentem. Taka konstrukcja cechuje się największą wytrzymałością i stabilnością. W celu zwiększenia stabilności schodów żelbetowych na etapie budowania kotwi się ich zbrojenie w stropie. W kwestii takiej usługi jak budowanie schodów Wadowice oferują szeroki wybór ? można wynająć lokalną ekipę budowlaną lub ściągnąć specjalistów z Krakowa.

Schody Podczas budowania schodów wadowiccy fachowcy opierają ich dolną część na stopie fundamentowej. Wysokość stopni ustalana jest ręcznie poprzez ułożenie szalunków. Betonowe stopnie wykonane przez wadowicką ekipę budowlaną będą niepalne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Podczas obróbki betonu można nadać schodom dowolny kształt. Do wykończenia betonowych schodów można zastosować ceramiczne płytki, płyty z naturalnego kamienia, wykładzinę dywanową czy jeden z popularnych gatunków twardego drewna: dąb, grab, mahoń czy jesion. W stanie surowym wykonuje się także schody wspornikowe. Budowa schodów wspornikowych wymaga wzmocnienia muru. W przygotowanej przestrzeni umieszcza się belkę ze stali lub żelbetu. Do niej przytwierdza się jednostronnie stopnie schodów. Szerokość stopnia nie może przekroczyć 120 cm.

Na etapie wykończenia budynku można zastosować stopnie samonośne, które posiadają własną konstrukcję niezwiązaną na stałe z podłożem oraz stropem. Jednym z rodzajów są schody policzkowe, w których stopnice i podstopnice są osadzone w przygotowanych otworach w belkach policzkowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder