Kuchnia to serce każdego domu ? tam przygotowuje się posiłki, a często także jada wspólne obiady. Ponieważ przeznaczenie tego pomieszczenia jest przede wszystkim praktyczne, w kuchni znajdują się liczne meble, których próżno szukać w innych pokojach. Zarówno w przypadku osobnych kuchni, jak i aneksów kuchennych wydzielonych w salonach, można spotkać się z tym, że gospodarze chcą maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Z tego powodu stolarze otrzymują zamówienia na nietypowe i funkcjonalne szafki narożne.

Wysokiej jakości meble narożne

Meble narożne kuchenneW małych kuchniach trzeba maksymalnie wykorzystywać całą dostępną przestrzeń. Szafki narożne starego typu często były problemem, ponieważ sięgnięcie po przedmioty schowane w głębi było trudne. Obecnie wykonywane są szafki, które posiadają specjalne mechanizmy, dzięki którym udało się zniwelować ten problem. Jednym z mechanizmów są szafki wysuwane, które znajdują się na specjalnych metalowych szynach. Są one połączone z drzwiczkami, dzięki czemu wysuwają się z szafki razem z nimi. Pozwala to na sięgnięcie po wszystkie przedmioty, które znajdują się w szafce, także po te, które zostały umieszczone w głębi. W szafce narożnej można dzięki temu schować nie tylko rzeczy o dużych gabarytach, ale też przedmioty, które powinny zawsze być pod ręką. Stolarze wykonują wysokiej jakości meble narożne kuchenne z laminowanych płyt MDF.

Meble narożne kuchenneZastosowanie żywicy epoksydowej do produkcji płyt meblowych sprawia, że są one odporne na działanie wody. Jednocześnie możliwe jest takie dopasowanie wyglądu i funkcjonalności szafek narożnych, które sprawi, że będą one pasowały do każdego rodzaju zabudowy. W szafce narożnej można zamontować mechanizm, który pozwoli na przechowywanie w niej sprzętów małego AGD, które wykorzystywane są rzadziej. Większą wygodę można uzyskać, gdy zastosuje się mechanizm obrotowy. Dzięki niemu wszystkie przedmioty będą pod ręką, a do otworzenia szafki nie będzie potrzeba tak wiele przestrzeni, jak ma to miejsce w przypadku mechanizmów z półkami wysuwanymi. Ciekawym rozwiązaniem są osobne mechanizmy dla każdej półki. Dzięki temu dostęp do przedmiotów ułożonych na dolnych pólkach nie jest utrudniony.

Kształt półek można dopasować zarówno do typu mechanizmu, jak i przechowywanych przedmiotów, żeby zapewnić lepszą ergonomię. Niezależne mechanizmy pozwalają dopasować przestrzeń magazynową do własnych oczekiwań. Wszystkie te rozwiązania stosuje się zarówno w szafkach wiszących, jak i stojących. Te drugie charakteryzują się większą głębią i są wykorzystywane częściej.