Miękki, przyjemny w dotyku, kolorowy dywan może byś fantastyczną ozdobą salony, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Dywany wykonywane są z bawełny, lnu, czy materiałów syntetycznych. Dostępne są dywany gładkie i typu shaggy (bardzo puchate i kudłate), jednobarwne i wzorzyste, małe dywaniki pod stoliki kawowe i wielkie dywanu mające nawet kilka metrów kwadratowych.

Profesjonalne pranie dywanów

pranie dywanów Bez względu jednak na to jaki dywan się wybierze to trzeba zadbać o jego czystość. We włóknach dywanu zalega kurz, piasek, okruszki, tkanina chłonie także nieprzyjemne zapachu papierosów, czy domowych zwierząt. Tylko regularne czyszczenie pozwala na pozbycie się zabrudzeń i zapachów, tak by dywan na powrót prezentował się doskonale. Na pewno najbardziej podstawową metodą czyszczenia jest odkurzanie. Można to zrobić odkurzaczem lub specjalną szczotką. Odkurzacz jest praktyczny i poręczny. Można nim usunąć wszelkie drobne nieczystości z dywanu, a także z samochodu, czy zagłębienia sofy. Specjalne obrotowe szczotki z włosiem pozwalają za to na usunięcie zwierzęcej sierści i głębiej zalegających zanieczyszczeń.

pranie dywanów Odkurzać dywan powinno się przynajmniej raz w tygodniu, tak by zabrudzenia nie wnikały głębiej w jego strukturę i nie sprawiały, że dywan nabierze szarej, nieestetycznej barwy (szczególnie widocznej na jasnych dywanach). Druga opcja to odświeżanie i usuwanie punktowych plam. Proszki lub szampony do dywanów jakie można kupić w supermarketach skutecznie odświeżą jego zapach i sprawią, że będzie lepiej doczyszczony. Można też kupić specjalne, skoncentrowane preparaty którymi zasypuje się lub zamacza trudne plamy np. z jagód czy z wina. Nie zawsze one całkowicie usuną plamę, ale na pewno stanie się ona jaśniejsza i mniej widoczna. Trzecia opcja to profesjonalne tanie pranie dywanów w Łodzi. Jest to pranie ekstrakcyjne, zwane też praniem na mokro. Wykorzystywany jest to specjalny odkurzacz z końcówką ssąco-tłoczącą (dozującą wodę z szamponem pod ciśnieniem i zasysającą ją z powrotem, tak by dywan nie nasiąkał wilgocią). W ten sposób można odświeżyć kolor dywanu, pozbyć się wszelkich zabrudzeń (także tych trudnych do usunięcia), jak również nadać dywanowi przyjemnego zapachu świeżości.

Tylko pranie ekstrakcyjne jest w stanie sprawić, że dywan będzie wyglądał jak nowy, nie będzie w nim roztoczy i ani drobinki kurzu. Zatem nie można rezygnować z regularnego odkurzania i odświeżania dywanu, nie mniej jednak bez prania ekstrakcyjnego wykonanego przez profesjonalistów na pewno się nie obejdzie. Warto zatem w nie zainwestować.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder