Trudno wyobrazić sobie w obecnym czasie sprawnie funkcjonujący lokal gastronomiczny bez ogródka przy restauracyjnego. Głównym elementem wyposażenia takich właśnie miejsc są parasole ogrodowe, które dostępne są obecnie w kilku różnych rodzajach. Pomiędzy nimi występują spore różnice przede wszystkim jeżeli chodzi o jakość oraz sposób ich wykonania.

Jakie parasole reklamowe do restauracji?

Od pewnego czasu coraz rzadziej stosowane są te rodzaje parasoli ogrodowych, w których to ich czasza umieszczona jest centralnie nad podstawą. To rozwiązanie okazuje się bowiem niepraktyczne, dając małą ilość faktycznie zacienionego miejsca. Sprawdza się ono praktycznie jedynie w przypadku bardzo dużych rozmiarów samego parasola oraz dużej ilości wolnej przestrzeni w ogródku restauracyjnym. Zamiast nich, jeżeli chodzi o duże parasole reklamowe do restauracji, coraz częściej wykorzystywane są te wspornikowe. Te, wyróżniają się ścisłym przyleganiem do słupka bocznego. Dzięki temu, są one w stanie zapewnić duża ilość zacienionej lub osłoniętej przed deszczem przestrzeni, przy ograniczonej ilości miejsca zajmowanego przez sam parasol. Powoduje to, że rozwiązanie to wykorzystywane jest powszechnie nie tylko przez lokale gastronomiczne, ale także przez osoby prywatne. W przypadku takich parasoli nie ma żadnych problemów z ustawieniem przy samej podstawie stołów oraz krzeseł w całkiem sporej ilości. Kolejnym rodzajem ogrodowego parasola który wykorzystywany jest bardzo często, jest z pewnością ten typu wiszącego. W jego przypadku zastosowane jest coraz częściej ramię boczne, oraz słupek umieszczony z lewej bądź też prawej strony. Powoduje to, że użytkowanie tego parasola jest bardzo wygodne, wyróżnia się on także wysoką ergonomią.

Ostatnim rodzajem wykorzystywanego najczęściej parasola ogrodowego jest parasol ścienny. Wyróżnia się on przede wszystkim całkowitym pozbawieniem go słupka. W przypadku tego parasola, stosowany jest specjalny zacisk ścienny, który kompletnie zastępuje podstawę oraz słupek. Model taki pozwala na najbardziej efektywne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Trudno wyobrazić sobie sprawnie działający lokal gastronomiczny, bez wykorzystywania przez niego parasoli ogrodowych. W ich przypadku wraz z zbiegiem czasu następowały coraz dalej idące zmiany, przede wszystkim jeżeli chodzi o konstrukcję takich parasoli. Dzięki temu, mogą się one bardzo dobrze sprawdzać w przypadku różnych restauracji, dysponujących różną ilością miejsca na zorganizowanie w ich pobliżu ogródka piwnego. Jednym z bardziej praktycznych ich odmian są parasole wiszące.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder