Maszyny do robót ziemnych dzięki swojej specyfikacji są wykorzystywane coraz częściej. Trzeba jednak dokładnie wiedzieć jaki rodzaj sprzętu będzie nam potrzebny podczas prac, by zaopatrzyć się w solidną maszynę, która spełni nasze oczekiwania. Najczęściej wśród specjalistów wybierana jest koparko-ładowarka, ponieważ jej wielofunkcyjność pozwala zakupić tylko jedno urządzenie, ale o lepszych parametrach.

Koparka wysokiej jakości

koparko-ładowarka CASENa co jednak zwrócić uwagę podczas kupna, by inwestycja okazała się trafiona i sprzęt posłużył nam przez wiele lat? Kiedy nie jest się specjalistą z branży lepiej skorzystać z pomocy fachowców, ponieważ zakup tak drogiego sprzętu, nawet w przypadku nowych maszyn może być ryzykowny. Właściciele firm budowlanych jednak dobrze wiedzą jakie są ich potrzeby, dlatego zawsze sprawdzają pojemność łyżki, głębokość kopania oraz moc silnika. Koparko-ładowarka zazwyczaj jest wykorzystywana do przygotowania terenów pod budowy różnego typu. Musi więc być przygotowana do przewożenia każdego ładunku, dlatego lepiej zdecydować się na model o większej ładowności i sile, niż później myśleć o wymianie. Nowoczesna koparko-ładowarka CASE wyróżnia się właśnie wśród takiego sprzętu swoją jakością wykonania podwozia oraz układów roboczych, które mają największe znaczenie.

koparko-ładowarka CASEZarówno ładowarkowy, jak i koparkowy układ roboczy musi osiągać optymalne kąty wysypu, które często są wykorzystywane podczas prac. Duży udźwig oraz siła są bardzo istotne, ponieważ przeciążenie maszyny może doprowadzić do uszkodzenia któregoś z systemów, co wiąże się z dość kosztowną naprawą. W przypadku częstego użytkowania maszyny jako koparki warto zwrócić uwagę na maksymalny zasięg łyżki, która przydaje się przy ładowaniu oraz wyładowywaniu piasku i innych sypkich materiałów z ciągników siodłowych. Dodatkowy osprzęt roboczy pasujący do tego modelu jest dużym plusem, kiedy podstawowe wyposażenie nie wystarcza do wykonywania wszystkich niezbędnych prac na budowach. Wśród nich można wymienić różnego rodzaju łyżki, zamiatarki, a nawet wiertnice, jeśli producent posiada je w swojej ofercie. Budowa koparko-ładowarek nie należy do skomplikowanych. Podczas kupna wystarczy brać pod uwagę podstawowe wyposażenie, udźwig oraz sprawdzić komponenty, by wystarczyły podczas wykonywanych przez nas prac.

Lepiej zaopatrzyć się w model o nieco lepszej specyfikacji, dzięki czemu uniknie się awarii wynikających z przeciążenia łyżki. Pojemność nie zawsze musi świadczyć o tym, że bez względu na wagę materiału można załadować łyżkę do pełna bez sprawdzenia wcześniej jej udźwigu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder