Praktyczna szafa wnękowa z powodzeniem wypiera dziś standardowe szafy wolnostojące, które są znacznie mniej użyteczne. Nowoczesne szafy przesuwane, których montaż zajmuje zaledwie kilka godzin, idealnie sprawdzają się dziś w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni, w której każdy metr kwadratowy jest niezwykle cenny. Jakimi cechami charakteryzują się te modne meble?

Wybór szafy wnękowej

szafy wnękowe Na samym wstępie należy podkreślić, iż ogromnym atutem szaf wnękowych jest to, że wykonuje się je na zamówienie. Konkretne wymiary mebla będą więc w pełni dopasowane do naszych warunków przestrzennych, dzięki czemu będziemy mogli zagospodarować dane wnętrze w jak najbardziej przemyślany sposób. Warto również zwrócić uwagę na to, że mamy wówczas realny wpływ nie tylko na zewnętrzny wygląd naszej szafy, ale również jej wnętrze – możemy więc zdecydować o tym ile półek znajdzie się w naszej szafie, w jakiej odległości będą one od siebie oddalone, a także jak głębokie one będą. Sporą popularnością wśród klientów cieszą się obecnie również szafy wnękowe posiadające wydzieloną ramę na wieszaki – tego typu meble z powodzeniem pełnią wówczas funkcję zabudowanej garderoby, w której możemy przechowywać ogromne ilości ubrań oraz różnego rodzaju akcesoriów o dowolnych kształtach oraz rozmiarach.

szafy wnękoweDo produkcji szaf wnękowych wykorzystuje się najczęściej wysokiej jakości materiały drewnopochodne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na destrukcyjne działanie wilgoci. Idealnym przykładem są m.in. szafy wnękowe z lubelskiego, których zewnętrzna powierzchnia pokryta jest specjalnym środkiem impregnującym. Szafy te bardzo łatwo się wówczas czyści, ponieważ wilgoć, kurz oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia nie przywierają do powierzchni mebla. Ogromnym atutem szaf wnękowych jest również to, że na przesuwanych drzwiach można montować wysokie, przestronne lustra, które optycznie powiększą nawet najmniejszą przestrzeń. Cena owych mebli jest ściśle uzależniona od ich wielkości, sposobu montażu oraz użytych do produkcji materiałów. Szafy wnękowe montuje się obecnie najczęściej w sypialniach oraz przedpokojach.

Meble te przymocowuje się wówczas zazwyczaj do całej powierzchni ściany, która stanowi zarazem tylną ścianę szafy. Z uwagi na ten fakt musimy więc liczyć się z tym, że nie będziemy mogli zmieniać położenia mebla, który zostanie wmontowany na stałe. W dalszym ciągu będziemy mogli jednak przekształcać i zmieniać jego wnętrze, co jest niezwykle cenną informacją dla wszystkich tych, którzy preferują praktyczne rozwiązania podatne na przekształcanie wedle uznania.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder