Jakość posadzki przemysłowej zależy od zastosowanej klasy betonu i użytego rodzaju zbrojenia. Beton dzieli się na ciężki, zwykły i lekki. Do produkcji mieszanek używa się innego kruszywa i dodatków. Lekki beton ma ciężar objętościowy w przedziale od 800 do 2000 kilogramów na metr sześcienny, zwykły od 2000 do 2600, a ciężki powyżej. Klasa betonu informuje o tym, jak duża jest jego odporność na ściskanie. Wytrzymałość posadzki przemysłowej powinna wynosić przynajmniej 60 MPa. Do uzbrojenia betonu wykorzystuje się metalowe pręty.

Metody cięcia posadzki przemysłowej

Piła przemysłowaGłównym celem podczas cięcia posadzki przemysłowej jest przystosowanie jej do założeń konstrukcyjnych. Wycięcia w betonie wykonuje się, żeby stworzyć miejsce na kominy, szyby wentylacyjne, schody czy windy. W przypadku przemysłowej posadzki zbrojonej należy wybrać odpowiednie narzędzia oraz technikę cięcia. Wyróżnia się dwa podstawowe sposoby: na mokro i na sucho. Pierwsza metoda zapewnia mniejsze zapylenie oraz pozwala skuteczniej chłodzić tarczę, co powoduje zmniejszenie temperatury. Cięcie na sucho jest prostsze w przeprowadzeniu i stosuje się je w przypadku mniejszych prac. Cięcie na mokro wydłuża żywotność tarczy, co przekłada się na mniejsze koszty. Praca na sucho wymaga robienia częstych przerw z powodu kumulacji ciepła.

Wybór odpowiedniej metody to jedno. Równie ważne jest wykorzystanie specjalistycznego wyposażenia. Profesjonalne i fachowe cięcieCięcie piłą posadzki przemysłowej realizowane jest przy pomocy właściwie dobranych narzędzi ? szlifierek kątowych, pił tarczowych, ściennych, linowych i jezdnych. Do niezbrojonej posadzki można zastosować tarczę wykonaną techniką spiekania lub lutowania segmentów. Do cięcia posadzki zbrojonej metalowymi prętami wskazane jest używanie tarcz, które są spawane techniką laserową. Tarcze do szlifierek kątowych mają średnicę do 230 mm, natomiast większe urządzenia wykorzystują elementy tnące o średnicy od 500 do 900 mm. Używane do cięcia posadzek przemysłowych tarcze powinny być wzmocnione przy pomocy włókna szklanego i pokryte drobinami syntetycznego diamentu. Tarcza podczas cięcia z wykorzystaniem wody ściera się wolniej.

Na koszt takiej usługi jak cięcie posadzki przemysłowej wpływa szereg parametrów ? poziom skomplikowania prac może być różny, zależnie od celu wykonywanej pracy. Wycięcie skomplikowanych kształtów jest trudniejsze od wykonania szczelin dylatacyjnych. Cięcie posadzki jest znacznie szybsze i skuteczniejsze od jej skuwania. Po wycięciu fragmentu posadzki pozostaje równa krawędź. Cięcie nie wywołuje drgań. Po wykonaniu cięcia powierzchnia jest gładka i nie tworzą się pęknięcia, szczeliny i odpryski.