Bez wątpienia, moskitiery w mieszkaniu to ogromne udogodnienie, które doceni każdy, kto lubi relaks przy otwartym balkonie lub tarasie, zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory. Mając zamontowaną siatkę w drzwiach czy oknie, nie myślimy o uciążliwych owadach, dostających się do naszego oświetlonego pokoju. Jeśli mamy w domu małe dzieci, dobrej jakości osłona przed insektami jest wręcz wskazana.

Jaką moskitierę wybrać na balkon?

BalkonyDlatego, jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na to sprawdzone i polecane rozwiązanie, to naprawdę warto przemyśleć zakup moskitiery, by móc cieszyć się świeżym powietrzem i pełnią naturalnego słonecznego oświetlenia. Jakie siatki będą pasować do balkonu? O ile montaż moskitier na okna to stosunkowo prosta sprawa, o tyle instalacja siatek na balkonie czy tarasie jest już nieco bardziej skomplikowana. Producenci musieli stworzyć takie modele osłon, które z jednej strony byłyby funkcjonalne i faktycznie tworzyły blokadę dla insektów, a z drugiej nie utrudniały nam poruszania i zapewniały swobodne przejście. Stosunkowo tanim rozwiązaniem są moskitiery na rzepy. Przypominają kotarę na drzwi zawieszaną wewnątrz mieszkania. Pośrodku siatki jest wycięcie, przez które przechodzimy, chcąc dostać się na balkon lub do domu. Po każdorazowym przejściu, musimy pamiętać o złączeniu obu stron magnesami rozmieszczonymi na całą wysokość siatki. Montaż takiej moskitiery jest niezwykle łatwy. Do węgarka należy przykleić samoprzylepną taśmą rzepową, zaś do samej rzepy siatkę.

PokójNiezwykle wygodne w użytku są moskitiery rolowane. Działają tam samo jak wewnętrzne rolety do okien. Sprężynowy mechanizm umożliwia rozwijanie i zwijanie siatki na dowolną wysokość, a po zakończeniu sezonu całkowite jej schowanie w kasecie. Ciągnąc na sznurek poruszamy siatką, która sunie po prowadnicach. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie z tego względu na to, że moskitierę montujemy raz i nie musimy jej cyklicznie zdejmować i zakładać ponownie, gdy znów zacznie się sezon na owady. Obecnie w wielu polskich domach znajdziemy to popularne rozwiązanie, jakim jest moskitiera rolowana na balkon Warszawa oraz inne większe ośrodki miejskie są punktami, w których bez problemu znajdziemy zarówno firmy specjalizujące się w siatkach rolowanych, jak i wielu zadowolonych klientów, którzy zdecydowali się na ten wariant. Innym popularnym rozwiązaniem jest moskitiera ramkowa przyczepiana do aluminiowej ramki. Pełni ona funkcję dodatkowych drzwi, znajdujących się tuż za drzwiami balkonowymi. Siatki tego typu dostępne są również w wariantach rozsuwanych oraz samozamykających się. Równie cenione na rynku są moskitiery plisowane o harmonijkowym ułożeniu, które za pomocą uchwytów rozsuwamy na bok, niczym drzwi przesuwne. Tego typu osłona nie wadzi i zawsze można ją swobodnie ukryć bez konieczności demontażu.

Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, jedno jest pewne. Balkon wyposażony w moskitierę to gwarancja spokojnego i bezpiecznego domowego relaksu w towarzystwie świeżego powietrza i promieni słonecznych ożywiających nasze wnętrza w letnie dni.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder