Poliwęglan jest zyskującym popularność materiałem dekoracyjnym, który zachwyca konstruktorów i projektantów swoją wytrzymałością. Gwarantuje wysoką przepuszczalność światła na poziomie nawet 90%, dzięki czemu bez przeszkód może zastąpić o wiele bardziej kruche i podatne na zniszczenie szkło.
Wysoka jakość płyt
Wytrzymałość materiału powoduje, że jest coraz bardziej wykorzystywane na rynku budowlanym, na co pozwala również stosunkowo niska cena. Jednym z zastosowań materiału są płyty poliwęglanowe. Ich wytrzymałość sięga niebagatelnego poziomu, ponieważ może się poszczycić ponad dwieście razy większą odpornością od szkła, przy czym zachowują dwukrotnie mniejszą wagę. Wysoka elastyczność pozwala na wyginanie płyt zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach, doskonale więc się sprawdzają w każdych warunkach atmosferycznych. Są odporne na uderzenia i pękanie, co pozwala na stosowanie w miejscach narażonych na akty wandalizmu oraz w szkleniach zabezpieczających. Płyty poliwęglanowe dzielą się na dwa rodzaje: poliwęglan lity oraz komorowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się lekkością oraz podatnością na obróbkę. Jest to materiał sztywny, który nie matowieje i nie ulega odbarwieniom nawet w silnie nasłonecznionych miejscach ? jest dzięki temu idealny do dekoracji. drugi z nich natomiast są wykorzystywane w budownictwie, gdzie wykorzystuje się płyty o grubości od 10 do 16 mm, często są wykorzystywane do zadaszenia balkonów oraz tarasów.
Wysokiej jakości płyty komorowe nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Jeżeli myślimy nad inwestycją w płyty poliwęglanowe producent powinien nam zapewnić wysoką jakość materiału ? niektórzy z nich mówią o niezniszczalności materiału, co może oczywiście znajdować potwierdzenie ze względu na wysoką wytrzymałość płyt. Płyty poliwęglanowe są przyjazne dla środowiska i zapewniają skuteczną izolację termiczną. Dzięki małej wadze są niezwykle łatwe w montażu i transporcie, co jest istotną zaletą dla każdego przedsiębiorcy budowlanego. Płyty wykonywane są metodą ekstruzji i stosuje się je tam, gdzie potrzebny jest trwały i wytrzymały materiał o wysokiej przepustowości światła. Wykorzystywane są między innymi jako świetliki dachowe w zakładach pracy, halach magazynowych oraz produkcyjnych.
Ze względu na swoją wytrzymałość coraz częściej zastępuje podatne na uszkodzenia szkło. W momencie, w którym rozwiązania szklane są uważane za przejaw stylu i nowatorstwa, warto rozważyć takie rozwiązanie, które będzie nam w stanie zapewnić również odpowiednią trwałość.
0 komentarzy