Lato to piękny i zarazem przyjemny okres w roku. Długotrwałe upały powodują jednak, że bywa uciążliwe. Szczególnie dla osób mieszkających na poddaszu. Istnieją różne sposoby na radzenie sobie z nadmiernym nasłonecznieniem, a co za tym idzie, ze zbyt wysoką temperaturą. Chodzi nie tylko o większe i mniejsze klimatyzatory czy wentylatory (wiatraki), ale także o rozwiązania, które można stosować bezpośrednio na oknach. Niektórzy decydują się m.in. na rolety (wewnętrzne, typu dzień/noc, rzymskie). Są też i tacy, którzy wolą markizy balkonowe lub tarasowe. Jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia bez żaluzji (pionowych bądź poziomych).

Funkcjonalne plisy okienne, dekoracyjne i praktyczne zasłony

plisy okienne sSpecyficznym, i wyjątkowym jednocześnie, rodzajem w tym przypadku są plisy. Ich konstrukcja przypomina harmonijkę, a mechanizm z kolei polega na rozwijaniu i zwijaniu plisów właśnie. Te zaś stworzone są z tkaniny poliestrowej o różnorakich kolorach i wzorach. Montuje się je do ram okiennych wraz z prowadnicami i profilami, dzięki czemu plisy wyróżnia stabilność i możliwość płynnego rozwijania i zwijania. Można je zainstalować za pomocą nakładanych zaczepów lub wkrętów. Przy czym, wyróżnia się kilka rodzajów żaluzji plisowanych, które można podzielić ze względu na sposób ich regulacji: plisy z systemem sznurkowym, z uchwytem na dole okna czy z linkami bocznymi. Ich niewątpliwą cechą charakterystyczną jest to, że pozwalają na regulację poziomu nasłonecznienia zgodnie z potrzebami użytkowników.

Dlatego też są określane jako funkcjonalne plisy okienne Szczecin to jeden z obszarów posiadających szeroką ofertę tego rodzaju produktów. Umożliwiają one całkowite lub częściowe zasłonięcie skrzydła, dzięki czemu można skutecznie ochronić wnętrze przed promieniami słonecznymi. Co więcej, dzięki tej plisy okiennemodulacji światłem można wprowadzić wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Niemniej, należy zwrócić uwagę na kolor plisów. Jasny odcień będzie raczej tłumił nasłonecznienie, co tym samym umożliwi korzystanie z naturalnego światła w pomieszczeniu. Ciemny zaś da efekt zaciemnienia pokoju. Ponadto należy podkreślić, że jest to rozwiązanie, które jest trwałe, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. Inną jego zaletą jest lekkość konstrukcji oraz łatwość jej czyszczenia. Sprawny mechanizm działania gwarantuje niezawodną pracę i niską awaryjność.

Wśród dostępnych wariantów znajdują się modele klasyczne oraz utrzymane w geometrycznych kształtach takich, jak trójkąt czy rąb. Nadają się zatem do każdego kształtu okna i dobrze funkcjonują nawet w najtrudniejszych położeniach. Są rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Stanowią niebanalną i funkcjonalną ozdobę okienną, i do tego świetnie uzupełniającą każdy wystrój wnętrza.

Kategorie: Wnętrza