Posiadanie odkurzacza centralnego zapewnia możliwość szybkiego sprzątania zabrudzeń we wszystkich pomieszczeniach. Węże mogą być podłączane do gniazd lub zamontowane na stałe w zabudowie, jak ma to miejsce w przypadku zestawu SpeedLeo. Znajdujący się w nim wąż ssący może rozciągać się do 5 metrów.

Co warto wiedzieć o SpeedLeo

zestaw speedleoIstnieje możliwość zamontowania zestawu we wnętrzu szafki kuchennej, szuflady czy szafy przesuwnej. Zdjęcie węża z uchwytu powoduje uruchomienie odkurzacza centralnego, a odłożenie go wyłączenie, pozwalając na wygodne sprzątanie. W kuchni czy przedpokoju zabrudzenia mogą pojawić się w ciągu chwili. Wykorzystując zestaw SpeedLeo, można usunąć je bez konieczności podłączania rury do gniazda odkurzacza i włączania urządzenia centralnego. W skład zestawu wchodzi wąż ssący, który rozciąga się do pięciu metrów, a także rączka do niego. Wąż podłączony jest do gniazda ssącego. Włącznik znajduje się w specjalnej kasecie. Wąż odkłada się na uchwyty. Można do niego podłączyć dowolnego rodzaju końcówkę, ssawkę, szczotkę, turboszczotkę, a także separator. Montaż urządzenia jest prosty i można go przeprowadzić samodzielnie, korzystając z załączonych do zestawu instrukcji. Wąż ssący jest elastyczny i pozwala na wyginanie go pod różnymi kątami.

speedleoZaciska się samoczynnie do długości dwóch metrów. Nowoczesny zestaw SpeedLeo zawiera wszystkie elementy potrzebne do jego montażu. Zamontowanie urządzenia w szafce wymaga najpierw wykonania otworu w jej podłodze. Montuje się w nim gniazdo podłączeniowe. Następnie trzeba połączyć je z instalacją ssącą odkurzacza centralnego. Wykonuje się to przy pomocy dedykowanego elastycznego węża. Urządzenie można zamontować na drzwiczkach lub ścianie szafki. Kolejny etap montażu to podłączenie przewodów sterujących urządzeniem. Urządzenie SpeedLeo należy połączyć z gniazdem przyłączeniowym za pomocą węża sprzątającego ? wszystkie elementy znajdują się w zestawie. Zwolnienie końcówki węża powoduje włączenie odkurzacza. Po zakończonej pracy zestaw wyłączy się automatycznie po odłożeniu końcówki węża sprzątającego.

Możliwy jest także montaż zestawu SpeedLeo w szufladzie. Musi mieć ona głębokość minimum 20 centymetrów. Otwór na gniazdo przyłączeniowe wykonuje się w tylnej ścianie szuflady. Następnie łączy się je z odkurzaczem centralnym w podobny sposób, jak ma to miejsce podczas montażu w szafce. Przewody sterujące umieszcza się w dolnej części szuflady. Cały układ pozwala na kompaktowe ułożenie węża oraz akcesoriów w jednym miejscu. Możliwy jest montaż w dowolnej zabudowie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder