Właściwie dobrany podgrzewacz, oprócz tego, że będzie dostarczał ciepłą wodę, pozwoli również zoptymalizować koszty eksploatacji wody i prądu. To pomocne urządzenie, jednak będzie służyło nam najlepiej tylko wtedy, gdy dokładnie określimy, który z rodzai jest dla nas idealny. Na co zwracać uwagę, wybierając podgrzewacz do wody?

Najlepszy ogrzewacz przepływowy wody

Woda w zlewieIstotnych jest kilka czynników. Przede wszystkim wielkość domu, a co za tym idzie, liczba punktów poboru wody, czyli pomieszczeń, w których mamy dostęp do kranu, oraz liczba mieszkańców. Im więcej osób i punktów poboru, tym zużycie wody będzie prawdopodobnie większe. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie ogrzewacz pojemnościowy, który zapewnia błyskawiczny dostęp do ciepłej wody. Nagrzewa większe ilości wody raz i przechowuje je w zbiorniku, dzięki czemu jest ona cały czas dostępna w wyższej temperaturze. Domownicy nie muszą czekać, aż zimna woda przejdzie w ciepłą, lecz błyskawicznie mogą z niej skorzystać. To rozwiązanie idealne dla domów, w których przebywa więcej osób i gdzie pobór wody jest większy, gdyż wtedy oszczędzamy ją. Co jednak, gdy mieszkamy sami lub mamy większy dom, w którym zużycie cieczy jest mniejsze? Wówczas odpowiedzią jest przepływowy ogrzewacz do wody, który nagrzewa ją tylko wtedy, gdy przekręcamy czerwony kurek. Woda nie jest stale magazynowana, lecz podgrzewana na bieżąco. To rozwiązanie sprawdzi się w tych punktach poboru, z których korzystamy rzadko. Jeśli, przykładowo, dysponujemy dwiema łazienkami, warto zainstalować taki w jednej z nich. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy na energii elektrycznej, z której czerpie podgrzewacz.

WodaAby jeszcze bardziej zoptymalizować wydatki i zużycie wody, możemy skorzystać z podgrzewaczy ciśnieniowych. Ich zadaniem jest dostarczanie ciepłej wody do kilku punktów w domu jednocześnie. Można je podłączyć zarówno do instalacji czerpiących wodę ze wspólnej sieci wodociągowej, jak i do własnego źródła. W zależności od naszych preferencji i warunków domowych, możemy zakupić modele zdatne do powieszenia na ścianie lub przytwierdzenia do podłogi. Decydując się na którykolwiek z powyższych wariantów, musimy być w stanie ocenić, ile mniej więcej ciepłej wody zamierzamy dziennie zużywać. Mają na to wpływ między innymi liczba domowników oraz ich przyzwyczajenia. Istotne jest również wyposażenie łazienki, czyli to, czy dysponujemy wanną czy kabiną prysznicową i jaki typ kąpieli przeważnie preferują domownicy.

Podgrzewacz do wody to urządzenie, które jest w stanie idealnie dostosować się do naszego domowego stylu życia. Musimy tylko określić swoje przyzwyczajenia i rozsądnie zaplanować cały układ instalacyjny ogrzewaczy. Wtedy pobór wody będzie komfortowy, a opłaty niższe.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder