Jeśli planujemy pierwszy od wielu lat remont i chcemy odświeżyć wygląd naszej posesji, być może warto pomyśleć o wyjątkowym rozwiązaniu, jakim jest ogród zimowy? Czym się charakteryzuje i o czym należy pamiętać, decydując się na jego budowę?

roślinnośćJest to wydzielona oszklona przestrzeń, którą możemy dobudować do naszego domu. Wówczas pełni rolę krytego tarasu lub nawet kolejnego pomieszczenia domowego. Istnieje również możliwość wybudowania niezależnej konstrukcji w dystansie od nieruchomości. Opcji budowy oraz wyposażenia jest naprawdę wiele. Rzetelni specjaliści doradzą nam podczas przygotowywania projektu i pomogą dobrać najlepsze do naszych potrzeb rozwiązania. W Polsce nie brakuje fachowców specjalizujących się w usłudze, jaką są ogrody zimowe Warszawa, Poznań czy Wrocław to te największe miasta, w którym bez problemu znajdziemy rzetelną ekipę budowlaną. Projektując swój wymarzony ogród zimowy musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim dach musi być zamontowany pod odpowiednim kątem tak, by w czasie zimy śnieg mógł swobodnie osuwać się na ziemię i nie przeciążać konstrukcji. Cały szkielet opiera się na materiałach nośnych wykonywanych z drewna, stali, aluminium lub PCV. W tym miejscu warto wiedzieć, że drewno ma wysokie właściwości termoizolacyjne, więc pomaga ogrzać pomieszczenie i odciąć dopływ zimna. Jednocześnie wymaga jednak odpowiedniej impregnacji, by materiał z biegiem lat nie zaczął ulegać odkształcaniu.

spotkanieJeśli zależy nam, aby ogród służył w pierwszej kolejności jako miejsce do relaksu, koniecznie musimy uwzględnić w projekcie okna zamontowane w dachu. W przeciwnym wypadku pomieszczenie będzie się nagrzewało do wysokich temperatur, które z czasem zaczną po prostu męczyć. Odpowiednia wentylacja jest niezbędna, abyśmy mogli należycie wypocząć. Jeśli chcemy korzystać z ogrodu przez cały rok, również w zimę, trzeba pamiętać o zastosowaniu takich materiałów, które będą ogrzewać wnętrze pomieszczenia. Producenci oferują specjalne szyby, które izolują ciepło i nie wpuszczają chłodnego powietrza. Oprócz tego warto zainstalować ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu zachowamy idealną temperaturę, taką samą, jak w domu. Wiele osób decyduje się na ogrody zimowe w celu pielęgnacji roślin i właśnie pod nie dostosowuje całą budowę. Wówczas pomieszczenie musi mieć prawidłową temperaturę, sprzyjającą roślinności. Idealna mieści się w przedziale od 5 do 15 stopni Celsjusza. Jeżeli ogród ma służyć głównie do celów hodowlanych, nie powinniśmy zbytnio skupiać się na ocieplaniu go. Jednocześnie warto położyć nacisk na to, aby konstrukcja była możliwie jak najstabilniejsza i odporna na niekorzystne działanie niższych temperatur.

Krótko mówiąc, ogród zimowy to mnogość rozwiązań, szereg zastosowań i mnóstwo właściwości, a wszystko dostosowane do naszego budżetu, potrzeb oraz gustu. Dlatego nie spieszmy się tworząc projekt, lecz bierzmy pod uwagę każdy szczegół.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder