Już jakiś czas temu wprowadzone zostało znowelizowane prawo dotyczące zużytych akumulatorów samochodowych. Od tego momentu ich wyrzucanie na śmietnik jest poważnym zagrożeniem ze względu na związane z tym zagrożenie dla środowiska. Dlatego też coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się skupy zużytych ogniw samochodowych.

Cena akumulatora – z czego się składa?

Nie jest to jednak jedyna przyczyna rosnącej aktualnie popularności skupów akumulatorów samochodowych. Dla zdecydowanej większości kierowców powodem dla którego decydują się na skup jest fakt, że mogą on na tym sporo zarobić. Dzięki temu pozbycie się starych ogniw zalegających w domowym garażu może być jednocześnie skutecznym powodem aby zasilić domowy budżet. Oczywiście to ile będzie można zarobić na skupie akumulatorów zależne jest od szeregu czynników. Przede wszystkim wpływ na to będą miały podstawowe cechy oddawanego na opłacalny skup akumulatorów ogniwa. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku złomu płaci się tutaj za kilogram oddawanego akumulatora. Istotnie na kwestie wyceny wpływać będzie równocześnie typ ogniwa. Zdecydowanie najniższe ceny będzie można uzyskać za te typu niklowo-kadmowego. Wyróżniają się one bowiem na tle innych największą masą jak też i rozmiarem.

Bardziej atrakcyjną wycenę będzie można uzyskać za oddawane do skupu ogniw ołowiowych czy też żeliwnych, w szczególności montowanych w samochodach osobowych. Na tle innych są one bowiem zdecydowanie najbardziej popularne jak również znajdują się obecnie w powszechnym użytkowaniu. Średnia ich cena w większości skupów przekraczać będzie wyraźnie 2 zł za kilogram. Do skupów można jednak oddawać nie tylko ogniwa montowane w samochodach osobowych czy też innych maszynach. Z pewnością będą one w stanie przyjąć również baterie czy też akumulatory typu AA czy też AAA. W ich przypadku jednak cena za 1 kg rzadko kiedy przekraczać będzie 1 zł. Istotnie na kwestię uzyskiwanej wyceny wpływać będzie region kraju oraz powiązana z tym lokalizacja skupu. W poszczególnych województwach możliwe do uzyskania ceny mogą się różnić od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych. W ciągu kilku ostatnich lat znacznie zwiększyła się początkowa popularność zakupów akumulatorów. Miało to z pewnością duży związek z faktem znowelizowania zasad prawnych, które obecnie opisuje wyrzucanie zużytych ognich na śmietnik jako przestępstwo. Zamiast tego więc zdecydowanie lepszym wyborem okazać się może oddanie zużytego ogniwa do skupu na czym można jeszcze dodatkowo zarobić. Oczywiście możliwe do uzyskania stawki zależne będą od różnych czynników.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder