Konstrukcja hali łukowej jest mocno związana z jej przeznaczeniem. Konstrukcje przeznaczone do przechowywania płodów rolnych są lżejsze i tańsze, natomiast te, które będą pełniły funkcję hal produkcyjnych lub sportowych posiadają lepsze parametry termoizolacyjne.

Budowa hali łukowej ocieplanej

HangarZe względu na kształt dachu padający śnieg nie stanowi dla hal większego zagrożenia. Także obciążenie wiatrowe nie powinno stanowić problemu, niezależnie od strefy. Natrysk z piany poliuretanowej zapewnia dodatkową stabilność konstrukcji i izolację termiczną. Aplikacja piany poliuretanowej jest także skutecznym sposobem na poprawę ochrony przeciwpożarowej. Skraplaniu się pary wodnej zapobiegają filtry paraizolacyjne oraz filc. Budowę można obsadzić na betonowym murku wystającym ponad podłoże w celu poprawy stabilności. Przed korozją chroni zabezpieczenie poszycia poprzez cynkowanie ogniowe i lakierowanie. Podczas zamawiania hali łukowej warto zwrócić uwagę na takie parametry jak szerokość wiaty, wymiary i rodzaj zastosowanych przęseł łukowych czy sposób kotwiczenia przęseł do podłoża. Do najczęstszych metod łączenia ze sobą przęseł należy ich skręcanie przy pomocy śrub lub wkrętów. Między przęsłami mogą zostać umieszczone drewniane łaty poprawiające stabilizację i ochronę przed wiatrem. Dobrze wykonane hale łukowe ocieplane pianą poliuretanową nadają się do przechowywania płodów rolnych lub magazynowania pojazdów, ale też do wykonywania prac produkcyjnych.

Samolot na haliSzczytowa zabudowa może być pełna albo posiadać bramę. Jej maksymalny rozmiar uzależniony jest od wymiarów całej konstrukcji. Możliwe jest wykonanie dodatkowych świetlików dachowych lub okien. W celu uszczelnienia poszycia na miejscach łączenia wykorzystuje się gumowe taśmy izolacyjne. Praktycznym rozwiązaniem jest montaż automatycznej bramy rolowanej, która także może posiadać ocieplenie. Montaż hali z fundamentem odbywa się poprzez kotwiczenie przęseł lub z wykorzystaniem wyprofilowanych kątowników podwalinowych. Powłoka antykondensacyjna może stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią. Wszystkie metalowe elementy hali łukowej są właściwie zabezpieczone przed korozją poprzez cynkowanie.

Podczas zakupu hali warto zwrócić uwagę na to, czy cena zawiera montaż. Usługa ta przeważnie jest wyceniana na podstawie metrażu hali. Istnieje możliwość polakierowania hali na dowolny kolor. Z biegiem lat warto konserwować halę poprzez odnawianie powłoki lakierniczej. Dwuskrzydłowa brama pozwoli na wjazd ciężkim sprzętem lub wniesienie do wnętrza parku maszynowego.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder