Okna plastikowe PCV swoją ogromną popularność obecnie zawdzięczają przede wszystkim opinii wyjątkowo wytrzymałych. Mimo tego, od czasu do czasu również w ich przypadku dojść może do sytuacji, że konieczna będzie ich naprawa. W takim przypadku najważniejsze jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów. Najczęściej konieczność naprawy okien plastikowych występuje, kiedy dojdzie do pęknięcia ich ramy lub też skrzydła.

Jak wykonać naprawę okien plastikowych?

naprawa okien plastikowychW takiej właśnie sytuacji najczęściej konieczna będzie wymiana całego uszkodzonego elementu. W warunkach domowych natomiast nie ma możliwości wymiany tego elementu. Konieczne będzie zdemontowanie całego skrzydła okiennego w celu jego naprawy w warunkach produkcyjnych. W takiej sytuacji najczęściej dochodzi do zgrzewania profili, tworzących podstawę konstrukcji opisywanej stolarki. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne naprawienie konstrukcji okna, oczywiście w sytuacji, gdy będzie to opłacalne. Najczęściej jednak firmy decydują się na zaproponowaniu użytkownikom wymiany ramy lub skrzydła okiennego na nowe. Wymiana elementów okuciowych to kolejny ze sposobów, dzięki któremu możliwa jest profesjonalna naprawa okien plastikowych Gdynia jest miastem, gdzie tą właśnie metodę stosuje się najczęściej. Polega ona na przykręceniu nowych elementów dwiema zazwyczaj śrubami, przy pomocy specjalistycznego śrubokręta krzyżakowego.

naprawa okien plastikowychDzięki niemu wymiana może być dokonana w bardzo krótkim czasie, również w miejscu występowania usterki. Wymiana zawiasu z kolei jest zazwyczaj zabiegiem znacznie trudniejszym, wymagającym odpowiedniej wiedzy dotyczącej demontażu skrzydła. Sprawny serwis okien PCV jest jednak w stanie poradzić sobie z taką naprawą również w domu klienta. Naprawa okien plastikowych bardzo często związana jest również w kwestią regulacji okucia okiennego. W tym celu firmy serwisowe wykorzystują zazwyczaj dedykowane klucze imbusowe o rozmiarze 4. Prace takie, sprawni i doświadczeni serwisanci, są w stanie wykonać w czasie nie dłuższym niż kilka minut.

Wraz z biegiem czasu coraz większa liczba osób decyduje się na montaż w swoim domu okien plastikowych. Tę popularność zawdzięczają one bowiem swoim opiniom dotyczącym ich legendarnej wprost wytrzymałości. Konstrukcje takie jednak również od czasu do czasu wymagać mogą naprawy. W takiej sytuacji najważniejsze jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalnych serwisantów, którzy z wszelkimi usterkami opisywanych okien będą w stanie sobie poradzić w czasie nie dłuższym niż kilkanaście minut, bezpośrednio w domu klienta.

Kategorie: Wnętrza