Poszukując rozwiązania na dodatkowe ogrzewanie domu często myślimy o budowie kominków. Jednak dostosowanie gotowego mieszkania na potrzeby takiego urządzenia często okazuje się zbyt kosztowne. W takich sytuacjach warto rozważyć opcję zakupu pieca wolnostojącego, który swoim urokiem może równie efektownie ozdobić pomieszczenie, jak kominek.

Kominek szybko się nagrzewa

kominek kozaJest prosty w montażu, znacznie tańszy oraz nie wymaga skomplikowanych konstrukcji, by można było go mieć. Jak rozpoznać czy piec kominkowy będzie pasował do naszego domu? Przede wszystkim warto podkreślić, że piec typu koza jest przenośny. W razie przeprowadzki można go wymontować i przewieźć ze sobą, ponownie podłączając go w nowym domu. Poza tym można go posiadać także w bloku, jeśli odpowiednio zostanie podłączony pod komin. Nowoczesny kominek koza szybko się nagrzewa i całą swoją powierzchnią emituje ciepło do pomieszczenia. Jego stylowy wygląd, który nie wymaga zabudowy wpasuje się zarówno do eleganckiego, jak i surowego wnętrza. Podczas wyboru należy zwracać uwagę przede wszystkim na jego konstrukcję oraz średni czas spalania. Zdecydowanie wygodniej będzie podłożyć drewna raz na kilkanaście godzin, niż na przykład cztery razy dziennie.

kominek kozaW zależności od potrzeb można wybrać piec o mniejszej lub większej mocy, który będzie ogrzewał nie jedno, ale kilka pomieszczeń. Sprawdza się to zwłaszcza w sezonie wiosennym, kiedy nie potrzebne jest już centralne ogrzewanie, jednak dom wymaga delikatnego dogrzania. Do regulowania siły płomienia oraz temperatury w kozłach służą szybry. Możliwe jest jednak dodatkowe zakupienie termostatu i podłączenie go do instalacji. Raz zaprogramowany zapamiętuje swój tryb i stara się go cały czas utrzymać. Poza tym taki piec sprawdza się świetnie również w kuchni. Zabudowany płytą nad paleniskiem może posłużyć za miejsce do podgrzania wody oraz potraw. Wybierając piec kominkowy liczą się także dodatkowe gadżety będące w cenie. Między innymi dodatkowy pojemnik na drewno, bądź zamykana popielniczka zapobiegająca się rozprzestrzenianiu popiołu po domu. Piece kominkowe są ekonomicznym i tanim rozwiązaniem, które może zostać zastosowane w niemal każdym domu. Prosty montaż oraz długi okres palenia są dwoma z wielu zalet tego rodzaju ogrzewania.

Jego mobilność pozwala na wykorzystanie go zarówno w domkach działkowych, jak i mieszkalnych, zmieniając jego położenie od razu po odłączeniu przewodu kominowego. A bogate wzory i kolorystyka sprawiają, że nie trzeba myśleć o dodatkowej zabudowie, która generuje koszta.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder