Mimo rosnącej popularności kabin prysznicowych nadal wiele osób marzy o dużej wannie, w której można się wygodnie wyłożyć. Długa, relaksująca kąpiel z dodatkiem pięknie pachnącego i pieniącego się płynu pozwala na wypoczynek po ciężkim dniu, pozbycie się bólów mięśni (ciepło wody rozluźnia mięśnie), a nawet może ułatwić zasypianie.

Wanna do każdej łazienki

biała wannaJednak żeby kąpiel faktycznie działała relaksująco to niezbędna jest odpowiednia wanna. Dawniej wanny zawsze były prostokątne, o równym rancie. Miały biały kolor i były montowane pod ścianą i obkładane kafelkami, tak samo jak reszta łazienki. To się jednak zmieniło. Można dostać wanny w wielu kształtach i kolorach, zarówno te do zabudowy, jak i wolnostojące. Na pewno często wybierana jest nowoczesna biała wanna wolnostojąca. Może być ona stawiana bezpośrednio na posadzce, jak również mieć metalowe nóżki, często w odcieniu miedzi lub złota. Dzięki temu, że wanna nie jest zabudowana to może stać w dowolnym miejscu pomieszczenia, nawet na samym środku. Mając duży pokój kąpielowy można pozwolić sobie na różne ekstrawagancje. Taka wanna często ma końce podwyższone tak, że brzeg wanny tworzy literę ,,U?. w ten sposób można w wannie spokojnie oprzeć sobie głowę i nogi, a środkowa części (niżej położona), ułatwia wychodzenie z wanny.

biała wannaWarto zainwestować też w wanny w innych kolorach niż biały. Dla kontrastu często wybierane są te antracytowe. Czarna wanna przykuje uwagę każdego, kto wejdzie do łazienki. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, monochromatycznych wnętrzach z białymi kafelkami. Na czarnej wannie mniej będzie widać wszelkie zabrudzenia, a biała piana z płynu kąpielowego będzie bardziej widoczna. Dostępne są też wanny w kolorze brązowym, czerwonym, czy niebieskim. Dobrą inwestycją będą też wanny z hydromasażem. Wbudowane dysze pozwalają na wykonanie wodnego masażu, dzięki któremu można pozbyć się sztywności i obolałych mięśni. Masaż jest niezwykle przyjemny i sprzyja porządnemu relaksowi. Nowoczesne wanny z hydromasażem mogą być prostokątne, czy okrągłe, a szczególną gratką są wanny z podświetleniem. Podczas kąpiel można ustawić lampki tak by świeciły się na niebiesko, czy czerwono.

W ten sposób można stworzyć niesamowity klimat w łazience i nie trzeba zapalać górnego światła. W salonach z wyposażeniem łazienki zawsze warto szukać nowoczesnych wanien. Od tych standardowych różnią się one kształtem, wielkością, kolorem, czy sposobem montażu. Dzięki temu każdy klient może znaleźć idealną nowoczesną wannę do swojego domu lub mieszkania.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder