Minimalizm zdominował ostatnimi czasy sztukę architektoniczną, pozostawił jednak duże pole do popisu dla kreatywności dekoratorów wnętrz, zawężając możliwości zdobnicze do prostych geometrycznych kształtów. Siłą prostoty można dziś osiągnąć naprawdę zdumiewające efekty przy jednoczesnym zachowaniu dużej przestrzeni użytkowej.

Syntetyczne listwy przypodłogowe

listwy przypodłogowe z nmc W miejsce ciężkich i masywnych gzymsów, kolumn i rzeźb pojawiły się lekkie elementy dekoru, które zrewolucjonizowały współczesną architekturę, siłą elegancji i gustownej prostoty wypełniając wnętrza mieszkań. Przy wykańczaniu wnętrz stosuje się zatem oszczędne zdobienia, jednak wcale nie jest powiedziane, że rezygnuje się z nich w ogóle. Przeciwnie, dekoracje pojawiają się w naszych mieszkań jednak w sposób na tyle dyskretny, że nie przykuwają sobą uwagi, powodują jednak, że ogólne wrażenie bywa piorunujące. Wnętrza naszych domów prezentują się dzięki temu wyjątkowo schludnie i praktycznie. Zazwyczaj, oprócz ascetycznych ścian i podłóg, pojawiają się w nich proste meble oraz drobne detale, które nadają pomieszczeniom szczególnego charakteru. W wielu domach mogą pojawić się, na przykład, elementy użytkowe, takie jak kanapa czy fotel, które same w sobie stanowią ozdobę wnętrza.

listwy przypodłogowe z nmc Jednak najbardziej dyskretną formą dekoru są proste listwy przypodłogowe z NMC, czyli materiału syntetycznego, mogącego przyjąć dowolny kształt. Wykonane z duropolimerów listwy są bardzo łatwe w montażu i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego świetnie sprawdzają się jako element wykończeniowy. Pasują do każdego rodzaju podłóg ? zarówno tych wykonanych z litego drewna, jak i płyt ceramicznych lub z kamienia. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, ponieważ pełnią nie tylko funkcję ozdobną ? mogą także służyć do maskowania wystających ze ścian przewodów elektronicznych, doskonale sprawdzają się również jako element zakrywający wszelkie niedoskonałości wynikające z nieprawidłowego wykończenia podłogi. Ponieważ jednak nie każdy jest fanem minimalizmu, listwy z NMC można dopasować także do wnętrz stylizowanych na poprzednie epoki ? mogą przybrać dowolny kształt, wszystko zależne jest od indywidualnego zamówienia klienta. Celująco zdadzą więc egzamin w muzeach i instytucjach kulturalnych, gdzie efekt tego typu jest mile widziany.

Ich dodatkowym atutem jest z pewnością stosunek jakości do ceny ? są niedrogie, za to prezentują się wyjątkowo dobrze i wykazują się wyjątkową trwałością. Jeśli więc zależy nam na rozwiązaniu na długie lata, listwy z NMC wydają się idealnym pomysłem dla każdego.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder