Kiedy projektujemy wnętrze w stylu minimalistycznym szczególną wagę przywiązujemy do detali, takich jak liczba sprzętów stojących na kuchennym blacie. O ile jednak większość z nich możemy schować do szafy po skończonej pracy, o tyle niektóre stanowią stały element kuchennego wyposażenia ? na przykład zlew. Dlatego w trakcie remontu dobrze jest się zastanowić, do czego tak naprawdę potrzebujemy naszego zlewozmywaka.

Zlew granitowy do ładnej kuchni

granitowy zlew kuchenny Naczynia na ogół myjemy w zmywarce, a zatem nie potrzebujemy już w dzisiejszych czasach masywnych, dwukomorowych zlewów z dodatkowym ociekaczem na naczynia. Zlewu będziemy tak naprawdę używali jedynie do pobierania z niego wody ? w zupełności wystarczy nam zatem zlew z jedną komorą. Skoro pierwszą decyzję mamy już za sobą, należy przemyśleć sprawę materiału, z jakiego będzie nasz zlew wykonany. Tradycyjne, wykonane ze stali zlewu powoli odchodzą w niepamięć ? na ich miejsce pojawiły się za to zlewy wykonane z połączenia około osiemdziesięciu procent granitu i około dwudziestu procent żywicy ? doskonale nadają się do spełniania podstawowych zadań, a przy tym prezentują się znakomicie.

granitowy zlew kuchenny Jeśli zależy nam w takim razie na ciekawym, designerskim wnętrzu w minimalistycznym stylu, wybór powinien paść na granitowy zlew kuchenny jednokomorowy, który świetnie wygląda w połączeniu z drewnianym blatem kuchennym. Do wyboru są różne kolory: od białego, przez grafitowy, na czarnym kończąc, jednak ten ostatni jest wybierany zdecydowanie najczęściej. Jakiegokolwiek wyboru nie dokonujemy należy pamiętać o tym, że najefektowniej zlew prezentuje się w zestawieniu z kontrastującym z nim blatem (na zasadzie czarny zlew do jasnego blatu z drewna lub biały zlew do czarnego, marmurowego blatu). Kiedy kwestię doboru koloru mamy za sobą, trzeba pomyśleć o kształcie, ponieważ tych również jest cała masa ? okrągłe, prostokątne, kwadratowe lub w formie trapezu. Jeśli zależy nam na zlewie z ociekaczem, warto zastanowić się nad zlewem narożnym, jeśli jednak nie jest on nam potrzebny do szczęścia. Decyzja jest zatem bardzo prosta ? w minimalistycznym wnętrzu najlepiej sprawdzi się zlew kwadratowy z baterią w tym samym kolorze.

Warto przy tym wybrać baterię wyposażoną w filtr węglowy, dzięki czemu czerpana z niego woda będzie się nadawała bezpośrednio do spożycia ? bez konieczności jej gotowania. Granitowe zlewy są bardzo charakterystyczne, dlatego podkreślą wnętrze każdej osobliwie wykończonej kuchni, a dodatkowo posłużą za jej ozdobę przez długie lata, ponieważ są materiałem wyjątkowo trwałym.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder