Organizując przestrzeń w naszym przyszłym sklepie, musimy precyzyjnie ją zaplanować i odpowiednio wykorzystać tak, aby klient mógł się w niej szybko odnaleźć. Meble sklepowe muszą być dostosowane do wielkości pomieszczenia. Nie powinny zajmować więcej miejsca, niż to konieczne, by klienci mogli swobodnie poruszać się po sklepie z koszykiem czy wózkiem. Jednocześnie mają spełniać swoją podstawową funkcję, czyli przechowywać i eksponować towar. Obecnie największą popularnością w branży cieszą się meble wykonywane z metalu. Dlaczego?

Jak zorganizować ekspozycję w sklepie?

Ekspozycja sklepowaPowodów jest kilka. Meble metalowe są oczywiście niezwykle wytrzymałe i solidne. Mają prostą konstrukcję i unikalne wzornictwo, a do tego są już tak powszechne na rynku, że nabędziemy je za rozsądną cenę. Wiele polskich firm produkuje na miejscu lub sprowadza z zagranicy i sprzedaje na rodzimym rynku meble metalowe Bydgoszcz to jedno z wielu polskich miast, w których znajdziemy właśnie taką usługę. Konstrukcje wykonane z tego materiału jeszcze kilka lat temu znajdowały się w cieniu mebli drewnianych. Szybko jednak zostały one wyparte na rzecz metalowych, między innymi ze względu na konieczność regularnej konserwacji drewna. Metal, jako nośnik, jest również dużo wytrzymalszy od drewna. Szczególnym zainteresowaniem w przypadku sklepów cieszą się regały przyścienne. Umieszczane są wzdłuż ściany w ciągach o różnej długości.

SklepNa regałach możemy zamontować półki lub zawieszki. Półki przeznaczone są na cięższe towary, zaś zawieszki na bardziej lekki asortyment. Jeżeli meble rozciągają się na całą szerokość ściany, rogi możemy wyposażyć w regały narożne. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń, a cały rozstaw mebli będzie wyglądał po prostu estetyczniej. Spośród mebli metalowych, na szczególną uwagę zasługują regały branżowe. Są dostosowane do ekspozycji konkretnych grup towarów. Znaczenie ma tu więc nie tylko kwestia praktyczna, ale również ich wygląd. Meble sklepowe na owoce i warzywa, tak zwane wyspy, mają określony styl wykonania, by prezentowały produkty jak najlepiej, podobnie, jak meble z działu alkoholi, które odznaczają się wysoką elegancją. Półki z alkoholem są niekiedy wyposażone w oświetlenie, które jeszcze lepiej prezentuje określone marki. Również regały piekarnicze posiadają określony styl. Ponadto wyposażone są w kosze lub półki z drewna, które łatwo się czyści.

Odpowiedni dobór mebli sklepowych to ważna sprawa. Uczynią przestrzeń naszego sklepu praktyczną, dodadzą klimatu i wytyczą alejki, którymi ma się poruszać klient. Dobrej jakości metalowe meble stanowią szkielet naszego asortymentu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder