Lakierowanie proszkowe to metoda na szybkie i trwałe pokrywanie powłok farbą. Podczas pracy nie wykorzystuje się wody ani rozpuszczalnika, dlatego też nazywa się ją metodą na sucho. Producenci urządzeń do lakierowania na sucho co rusz wypuszczają na rynek nowsze modele, tak by wznieść malowanie proszkowe na wyższy poziom.

Najnowsze modele maszyn do lakierowania proszkowego

Kobieta z dyszą pistoletuRozpiętość cenowa maszyn do malowania proszkowego jest bardzo duża i zależy przede wszystkim od przeznaczenia danego urządzenia. Te o komercyjnym zastosowaniu posiadają rozbudowane parametry, przez co ich cena odzwierciedla wysoką jakość. Modele stworzone z myślą o indywidualnych użytkownikach to kompaktowe maszyny, spełniające podstawowe funkcje. Te najnowocześniejsze urządzenia spotkać można przede wszystkim w profesjonalnych lakierniach, wyposażonych w specjalne linie lakiernicze. Posiadają rozbudowany interfejs sterownika, pozwalający na wybór spośród wielu opcji. Maszyny przeznaczone do pracy w fachowych lakierniach wyposażone są w wiele dysz, czyli końcówek do pistoletów rozpylających, dzięki czemu można pokryć powierzchnie wielkogabarytowe, a także detale z dużą precyzją. Nowoczesna maszyna do malowania proszkowego czasem wymaga ręcznej kalibracji i jest przeznaczona dla fachowca w swojej dziedzinie, który ma odpowiednie doświadczenie.

Karoseria pojazduRóżne maszyny są przeznaczone do wielu rodzajów farb proszkowych: epoksydowych, poliestrowych czy silikonowych. Nowoczesne modele wykorzystuje się w przemyśle do malowania powierzchni wielkogabarytowych takich jak powierzchnie statków, mostów, drzwi garażowych. Takie urządzenia mają dużą pojemność, tak by można było naładować pojemnik kilkudziesięcioma litrami farby, co zapobiega przerwom w pracy. Niemniej ważna jest tutaj wydajność maszyny ? optymalną pracę zapewnia połączenie niskiego zużycia prądu z największą mocą działania. Ważna jest tutaj także automatyzacja: specjalne sterowniki w najnowszych modelach wchodzą na pracę na wysokich obrotach podczas zwiększonego ciśnienia. Mocny efekt elektrostatyczny rozpylania zapewnia równomierne krycie oraz odpowiednią gładkość wykończenia. Nawet w tych najbardziej zaawansowanych technologicznie modelach ważne jest dopasowanie jej do użytkownika. Wygodny uchwyt pistoletu, a także kółka sprawią, że użytkownik nie będzie zmęczony po długiej pracy.

Profesjonalne maszyny lakiernicze to rozbudowane pod względem funkcji urządzenia. Ich cena jest wysoka, a obsługa wymaga doświadczenia. Wykorzystywane są do pokrywania farbą obiektów i powierzchni wielkogabarytowych w różnych branżach przemysłowych. Praca z nimi daje doskonałe efekty ? trwałość na lata i gładkie pokrycie bez śladu, chociażby najmniejszej, chropowatości.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder