Jedni najlepiej czują się na salonach. Inni najprzyjemniejsze chwile swego życia przeżywają w sypialni. Zdarzają się nawet osoby, które wybierają łazienkowe chwile odosobnienia. Jednak spora część osób, śmiało twierdzi, że to właśnie w kuchniach spełniają się najbardziej. A skoro tak, to właśnie wystrój tego pomieszczenia jest priorytetem. Jak więc przedstawia się aktualna sytuacja światowych trendów?

Nowoczesność i surowość

Projektanci dali wielki popis swych zdolności i przygotowali niemało propozycji dla tych, którzy w kuchniach spędzają znaczną część swego życia. Według nich prym powinny nieść kuchnie nowoczesne i praktyczne okraszone szczyptą oryginalności. Pierwszą propozycją, jaką zaprezentowano na targach meblarskich były rozwiązania opierające się na funkcjonalności. Okazuje się, że nowoczesność w tym wypadku wcale nie oznaczała stalowych błysków. Bazowała ona raczej na drewnianej prostocie. Meble tego typu powinny zachować prostą bryłę i być w jednostajnym kolorze.

Świetnym pomysłem są również ciężkie, kamienne blaty. Idealnymi materiałami są surowe, sękate dęby, lub połączenie ich z gładkimi frontami. Jasne drewniane wzory mebli kuchennych tego typu świetnie harmonizują z wysepkami kuchennymi wykonanymi np. z ciemnych, szarych płyt.

Futurystycznego stylu dodają również wzory szafek kuchennych o charakterze industrialnym. Tym razem stawiamy jednak na ciemne barwy, szkło i metal. Styl industrialny cechują nieoczywiste faktury, dlatego obok surowego drewna, warto umieścić elementy z prawdziwej skały, cegły lub cementu. Jak widać minimalizm nigdy nie odejdzie do lamusa. Tak samo jest z klasyk. Elegancka biel wkracza w nieskazitelne progi kuchni. Wizjonerzy utrzymują, że najlepsze rezultaty uzyskamy łącząc funkcjonalną nowoczesność z odcieniami bieli.

Klasyka w parze z elegancją

Projektanci wychodzą z założenia, że mimo mnogości rozwiązań, najlepsze wyniki osiągniemy stawiając na wzory kuchni na wymiar. Będą one idealnie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań, a przy tym niezaprzeczalnie zachwycą naszych gości. Która z pań nie zechciałaby ujrzeć nutki zazdrości w oczach ukochanej teściowej? Zwłaszcza, jeśli obiektem prezentacji będzie, inna niż wszystkie, kuchnia w stylu glamour. Wspominaliśmy o klasycznej bieli, tym razem przedstawimy rozwiązanie z jej drugą, równie elegancką siostrą, czernią. Może się ona wydać nieco mroczna jak na pomieszczenie tego typu, jednak odpowiednio zorganizowane detale pomogą uzyskać zawrotny efekt.

Nie jest prawdą, że jedynie industrialne kuchnie wzory mebli w ciemnych barwach rezerwują dla siebie. Czernie i szarości w odsłonie glamour to gratka przede wszystkim dla pań z klasą. Stawiamy tu na niebanalne połączenia. Industrialny trend skupia się przede wszystkim na fakturach: maty, chropowate nawierzchnie, szkło.

Styl glamour niesie ze sobą błysk i grę świateł. Interesującym rozwiązaniem są nowoczesne, drewniane meble o gładkich frontach wykończone tzw. spiekiem kwarcowym. Jako szczegóły dodające atrakcyjności sprawdzą się szklane i metalowe bibeloty, najlepiej w kolorze złota. Wisienką na torcie może być również oryginalny, kryształowy żyrandol.

Chociaż modne meble kuchenne pozwoliły na to, aby klasyczna biel i czerń wciąż im towarzyszyła, nie mogą tego powiedzieć pastele. Wszelkie ?mdłe? i delikatne kolory nie mieszczą się w spisie trendów.

Zamiast tego, serca i umysły podbiły wszelkie kontrasty tj. turkusy, róże i fiolety w połączeniu z energetycznymi odcieniami pomarańczu. Jeżeli ktoś nie jest entuzjastą takiej palety barw, alternatywą dla niego są spokojne kolory ziemi. Bezpieczne beże i brązy wcale nie muszą się wydawać nudne, jeśli zainteresujemy odwiedzających detalami. W tym celu proponujemy będące na fali rozwiązanie: ściana wiecznie zielonego mchu. Zielenie i borówkowe odcienie również są bestsellerami, a więc połączymy modne z przyjemnym.

Podsumowanie

Kuchnia przestaje być miejscem przygotowywania pierogów. Stała się jedną ze sfer domu, w której z przyjemnością spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. Wiele osób pragnie czuć się w niej komfortowo, dlatego warto zadbać o jej aranżację. Przytulna czy chłodna, najważniejsze, żeby uzupełniała się ze swoim właścicielem.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder