Przed sezonem grzewczym warto sprawdzić szczelność i stopień zużycia zbiornika na olej opałowy, aby w razie konieczności wymiany na nowy, cały system był już sprawny na zimę. Zbiorniki przechowujące łatwopalne i wybuchowe paliwa podlegają szczególnie rygorystycznej polityce bezpieczeństwa, potwierdzanego odpowiednimi certyfikatami.
Zbiorniki na olej to inwestycja
Mając na uwadze bezpieczeństwo własne, rodziny i sąsiadów, zaleca się ścisłe przestrzeganie okresu bezpiecznej używalności zbiornika. Przy wyborze nowego, warto zastanowić się nad zakupem pojemnika wykonanego z polietylenu, dzięki któremu zbiornik jest odporny na rdzę, czynniki atmosferyczne i chemiczne, a także jest bardzo lekki. Poza niewątpliwymi względami praktycznymi, dodatkowym czynnikiem przemawiającym na jego korzyść, jest koszt jego zakupu. Jest powszechnie wiadome, że zbiorniki na olej opałowy w niskich cenach to rzadkość, jednak kupno zbiornika polietylenowego to wydatek o wiele mniejszy od kwoty, którą musielibyśmy przeznaczyć na tradycyjny zbiornik. Czas amortyzacji zakupu urządzeń opałowych będzie więc również o wiele krótszy. W tym przypadku niska cena nie oznacza niskiej jakości, większość producentów oferuje dziesięcioletnią gwarancję zbiornika. Zbiorniki takie posiadają zazwyczaj pojedynczą lub podwójną ściankę boczną (jedno ? lub dwupłaszczowe), co sprawia, że są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Dzięki estetycznemu i schludnemu wyglądowi pojemniki mogą stać na otwartej przestrzeni przy domu, nie szpecąc otoczenia. W zależności od potrzeb, do wyboru są różne opcje dodatkowe, pozwalające spersonalizować zbiornik, aby jak najlepiej pełnił swoją funkcję i w pełni współpracował z piecem spalającym, dzięki czemu ograniczymy koszta ogrzewania domu. Należy zastanowić się również nad zakupem takiego zbiornika poza sezonem grzewczym, na przykład latem, co może również zmniejszyć koszt jego zakupu o 5% lub 10%. Poza zbiornikiem należy jeszcze zaopatrzyć się w przyłączenia (rury, węże) pompujące paliwo ze zbiornika do pieca i odpowiednio je zabezpieczyć po podłączeniu. W zależności od sprzedawcy, zakup dodatkowego wyposażenia może również wpłynąć na niższą cenę zbiornika, a przejrzenie ofert w internecie i w lokalnych sklepach specjalistycznych pozwoli na wybranie najatrakcyjniejszego modelu, oferującego optymalny stosunek ceny do jakości.
Należy również koniecznie sprawdzić parametry techniczne pieca i mieć je na uwadze przy zakupie zbiornika na olej, aby oba urządzenia były w pełni kompatybilne i wydajnie i bezpiecznie pracowały.
0 komentarzy