Aby mieć pewność co do zużywanej aktualnie wody przez dane gospodarstwo korzystające z instalacji wodno-kanalizacyjnej, musi mieć ono zamontowany w odpowiednim miejscu wodomierz. W pewnych okolicznościach, nie jest jednak możliwe zamontowanie tego rodzaju miernika wewnątrz domu. W takiej sytuacji, konieczny może być zakup odpowiedniej studzienki wodomierzowej.

Studzienka wodomierzowa – kiedy ją kupić?

kropelki wodyGłównym celem stosowania takiej właśnie studzienki, jest niewątpliwie ochrona zamontowanego w danej instalacji wodomierza przed różnego rodzaju czynnikami, przede wszystkim skrajnie niskimi temperaturami. Z tego też względu, oraz ze względu na fakt, że studzienki takie w znacznym stopniu zagłębione są w ziemi, muszą być ono odpowiednio solidne. Z tego też względu, zazwyczaj stosowanym ich rodzajem są te, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych, przede wszystkim takich jak poliuretan. Takie studzienki, będą zapewniały bardzo skuteczną ochronę wykorzystywanemu w danej instalacji wodomierzowi, również przed dostępem osób niepowołanych. Elementem takiej właśnie studzienki który nie może być zagłębiony w ziemi, jest właz, który pozwala uzyskać dostęp do wodomierza w danej instalacji służbom, które wykonują odczyty o zużyciu wody, oraz wygenerowanych ściekach. Jedynie wtedy, studzienka wodomierzowa będzie nie tylko stanowiła odpowiednią ochronę, ale także pozostanie praktyczna, jak również i funkcjonalna.

Obecnie dwoma najczęściej wykorzystywanymi rodzajami takich właśnie studzienek są te, które wyposażone zostały w dno, jak i te bez niego. Te pierwsze, wymagają zastosowania dodatkowego zabezpieczenia, aby chronić wodę przed przedostawaniem się do wnętrza takiej studzienki. Miejscem, który szczególnie w ich przypadku wymaga izolacji, jest punkt przejścia przewodów przez ściany takiej studzienki. Takiej izolacji nie wymagają jednak te modele studzienek wodomierzowych, które nie zostały wyposażone w dno. W ich przypadku, studzienka taka okazuje się bardzo wydajnie czerpać ciepło z gruntu, co właśnie przekłada się na brak konieczności stosowania dodatkowej izolacji. W obecnym czasie, za jeden z bardziej istotnych elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej, uważana jest studzienka wodomierzowa. Główną rolą takiej właśnie konstrukcji okazuje się być ochrona wodomierza, na przykład przed oddziaływującymi na niego zmiennymi temperaturami. Bardzo ważne jest więc, w kontekście zapewnianej przez takie studzienki ochrony, aby były one odpowiednio solidnie wykonane, najlepiej z solidnych i odpornych tworzyw sztucznych.

Po więcej o studzienkach zapraszamy na www.domi-zbiorniki.pl!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder