W obecnym czasach można znaleźć wielu rozmaitych rodzajów szamb. Mogą się one różnić między sobą przede wszystkim pod kątem zastosowanego w nich zbiornika na nieczystości. Wpłynie to na poziom ekologiczności wykorzystywanego rozwiązania a także i na jego podatność na ewentualne awarie.

Na jakie szambo zwrócić uwagę?

miejsce rozbiórkiTymi najczęściej wykorzystywanymi w obecnym czasie rodzajami szamba jest z pewnością to betonowe bądź też wykonane z tworzywa sztucznego. Obydwa rodzaje mogą się okazać w pewnych sytuacjach przykładami rozwiązania w pełni ekologicznego. Oprócz tego jednak zupełnie różnić się może sposób ich konstrukcji. Chodzi tutaj o zastosowanie nich zbiornika bądź też jedno bądź też dwukomorowego. Wszystko to w znacznym stopniu wpływać może na wygodę użytkowania szamba – Brzesko jest miejsce gdzie na ten właśnie aspekt zwraca się szczególna uwagę. Szambo z tworzywa sztucznego jest rozwiązaniem zazwyczaj droższym niż to betonowe. W przypadku zakupienia tego najwyższej jakości może się ono okazać rozwiązaniem ekologicznym czyli mniej podatnym na rozszczelnienia pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. Niższa waga w dużej mierze ułatwia montaż, oraz transport zbiornika na nieczystości wykonanego z tworzywa. Główną alternatywą dla opisywanego rozwiązania okazuje się być to wykonane z betonu. Wyróżnia się niższą ceną montażu, oraz zakupu co jednak nie jest jego jedyną zaletą. Takie wykonanie gwarantować mu będzie wysoką odporność na uszkodzenia powstałe na przykład w trakcie jego transportu na miejsce montażu.

Oprócz tego różnice między poszczególnymi rodzajami szamb wynikać będą z liczby zastosowanych w ich przypadku komór. Coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami szczególnie w ostatnim czasie okazują się być te dwukomorowe. Posiadają ono dodatkową przegrodę przelewową, której zadaniem jest zatrzymywanie w komorze pierwszej tak zwanych grubych ścieków. Tym samym możliwe jest spowolnienie odkładania się osadów w komorze na nieczystości szamba, co mogłoby mieć bardzo poważne następstwa. W ostatnim czasie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem staje się szambo, jako głównej alternatywy dla instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ważne aby pamiętać, że na przestrzeni lat tego typu konstrukcje ulegały dosyć dynamicznym zmianom. Dzięki temu właśnie mogą one być znacznie lepiej dopasowane do potrzeb różnych użytkowników. Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami szamba wynikają z rozmaitych tworzyw użytych do ich produkcji takich jak beton lub tworzyw sztuczne. Oprócz tego coraz częściej możliwe jest spotkanie się z tymi typu dwukomorowego.

Po więcej zapraszamy na www.olbet.com.pl.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder