Produkcja drewna opałowego powinna się odbywać w możliwie jak największym stopniu automatycznie. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie znacznych oszczędności, jeśli chodzi o koszty zatrudnienia, oraz samej produkcji.

Polecana piło łuparka do drewna

drewnoObecnie dominującym sprzętem, wykorzystywanym najczęściej do produkcji drewna, są piło – łuparki. Sprzęt ten jest ceniony przede wszystkim za jego, w znacznej części, autonomiczną pracę. Dzięki temu, można liczyć na znaczne przyśpieszenie produkcji w tych zakładach przetwórczych, gdzie wykorzystywana są zaawansowana piło łuparki do drewna. Praca tego rodzaju maszyn jest stosunkowo prosta, co przekłada się na ich znacznie zmniejszoną awaryjność. Odpowiednią kłodę umieszcza się na przystosowanych do takich zastosowań, podajnikach rolkowym. Dzięki temu, kłoda może być automatycznie przesuwana w kierunku piły. Tam, jest ona również w pełni automatyczny sposób, cięta na szereg mniejszych części. Kolejny krok to skierowanie kłód drewna w kierunku klina rozszczepiającego. Tam drewno jest dzielone na jeszcze mniejsze szczapki. Następnie, przygotowane drewno opałowe jest kierowane z pomocą transportera taśmowego do jednego punktu, gdzie przygotowywane jest do transportu, bądź też przechowywania.

kawałki drewnaWiększość czynności, związanych z samym cięciem, bądź też transportowaniem drewna jest wykonywanych w przypadku piło – łuparek w pełni automatycznie. Pozostałymi elementami związanymi z pracą tych maszyn kieruje doświadczony operator. Obecnie ma on do dyspozycji w takich maszynach wygodny w użyciu joystick, który ogranicza do minimum jego kontakt z częściami tnącymi tej właśnie maszyny. Całość pozwala na wytworzenie w ciągu jednego dnia pracy, znacznie większych ilości drewna, niż ma to miejsce w przypadku ręcznych w pełni lub częściowo, metod na wytwarzanie drewna opałowego. Piło – łuparki umożliwiają także zdecydowanie najwygodniejszą produkcję drewna zgodnie z ustandaryzowanym rozmiarami, które są obecnie obowiązujące. Ręczne wytworzenie kłód o konkretnych rozmiarach jest zdecydowanie bardziej czasochłonne.

Produkcja drewna opałowego ma od pewnego czasu znacznie sprawniejszy przebieg, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. Duży wpływ miało na to upowszechnienie się maszyn takich jak piło – łuparki. Dzięki nim właśnie, można w ciągu dnia pracy danego zakładu, wytworzyć znacznie większą ilość idealnie równo dociętego drewna opałowego. Jest to związane również ze znacznie mniejszymi kosztami produkcji, w porównaniu do produkcji drewna metodami manualnymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.amix-wieczorek.pl!

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder