Coraz częściej do dekoracji ścian wykorzystuje się białą cegłę. Głównie ze względu na jej właściwości i łatwy montaż. Za jej pomocą bardzo szybko można zmienić wystrój danego pomieszczenia i w pewien sposób je wyróżnić. W sklepach branżowych bez problemu można znaleźć cegłę dekoracyjną, która dostępna jest w wielu rodzajach.

Cegła przyklejana do ściany

biała cegła dekoracyjna	Stosowana jest w restauracjach, kawiarniach, a nawet w domach, głównie w salonie. Sprawdzi się w bardzo surowym klimacie, a też w nowoczesnym, czy minimalistycznym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować ją samodzielnie, należy tylko postępować zgodnie z instrukcją, a w wypadku problemu, można zgłosić się do osoby doświadczonej, która z pewnością udzieli konkretnej rady. Na samym początku trzeba skupić się na wymierzeniu ściany, bądź jej części, która będzie pokrywana. Dzięki temu wiadomo ile materiału zamówić. Warto także rozrysować sobie wszystko na całej powierzchni rozpoczynając od góry. Jeśli cała dekoracja ma zaczynać się od środka, zalecane jest, by użyć specjalnej deski startowej, która ułatwi cały montaż. Kolejnym krokiem, który trzeba podjąć, jest przygotowanie ściany. Nakłada się na nią grunt, dzięki któremu wszystko będzie się dobrze trzymać. Oczywiście należy odczekać, aż cała substancja wyschnie i dopiero wtedy można przystąpić do dalszej pracy. Biała cegła dekoracyjna do wnętrz przyklejana jest do ściany za pomocą specjalnego kleju, który na samym początku powinien być odpowiednio rozrobiony.

biała cegła dekoracyjna	Nakładanie elementów zaczynamy od góry, stopniowo kierując się w dół i pamiętając, by każdy element dociskać do powierzchni. Kolejnym etapem jest tzw. fugowanie. Oczywiście tak samo, jak w przypadku gruntu, trzeba poczekać, aż klej wyschnie. W tym czasie można przygotować sobie fugę, która powinna mieć lekką i płynną konsystencję. By odpowiednio ją nałożyć, warto zaopatrzyć się w specjalny pistolet, który ułatwi cały proces. Wtedy można rozpocząć nakładanie substancji, a dokładnie tam, gdzie utworzyły się przerwy między cegłami. Pamiętając przy tym, by wygładzić fugę pędzelkiem, ponieważ w ten sposób będzie estetyczniej wyglądać. Kiedy wszystko wyschnie, można bez problemu przystąpić do usunięcia z cegły wszystkich zanieczyszczeń, które na niej powstały. Cały montaż kończy się impregnacją. By ją wykonać, należy wyposażyć się w odpowiedni środek. Samodzielna instalacja dekoracyjnej cegły nie jest trudna. Posiadając odpowiednie narzędzia, można zrobić to bardzo szybko.

Należy tylko pamiętać, by każda warstwa wyschła. W ten sposób będzie miało się pewność, że cała konstrukcja wytrzyma przez długi czas. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na koniec pomalować ją, na dowolnie wybrany kolor.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder