Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi to dopiero początek. Następnie przychodzi pora na jej montaż ? i tutaj zaczynają się schody. Wszystko musi być idealne wykonane, tak by podłoga była równa, gładka i estetyczna. Zwykle wybiera się panele lub parkiety, które są mniej problematyczne niż kafle czy posadzki żywiczne, jednak i tu można mieć problemy.

Jak wykończyć podłogę?

panele podłogowe Co zatem trzeba wiedzieć o instalacji podłogi? Jakie błędy są najczęściej popełniane i jak można ich uniknąć? Na początek trzeba idealnie przygotować powierzchnię pod panele lub deski parkietowe. Betonowa posadzka powinna być równo oszlifowana, bez dołków i wzniesień. Nie może być na niej też nic lepkiego, czy tłustego, ma być sucha i czysta. Następnie trzeba zająć się podkładem podłogowym. Ma on formę cienkiej, miękkiej maty, którą rozkłada się na całej szerokości posadzki. Ma ona na celu przede wszystkim wygłuszenie pomieszczenia ? wtedy stukanie butów o panele nie będzie słyszalne. Podkład sprawia też, że podłoga lepiej się ugina i lepiej znosi obciążenia. Teoretycznie można z niego zrezygnować, jednak nie warto tego robić. Podkład niewiele kosztuje, a jednak dużo zmienia. Potem można zabrać się za same panele z montażem w Warszawie. Panele czy deski muszą być równo przycięte.

podkład pod wykładzinę podłogowąZwykle całe deski kładzie się na środek pomieszczenia, a przy ścianach można wykorzystać te docinanne ? wtedy będą mniej widoczne. Każdy panel musi być zamocowany około centymetr od ściany ? nie dochodzi do niej całkowicie. Tak się tworzy tak zwane pływające podłogi, czyli bardziej ,,amortyzujące?. W szparze można też pociągnąć kable. Panele podłogowe układa się prostopadle do okna, jeden obok drugiego. Mocuje się na wcisk albo na klej. Z kolei deski parkietowe dają większe pole do popisu. Są krótsze i cieńsze, można je ułożyć w jodełkę, drabinkę, czy inny wzór. Kiedy podłoga jest już zrobiona to pora na jej wykończenie, czyli montaż listew przypodłogowych. Listwy przykrywają szparę między deskami a ścianą, a dodatkowo zabezpieczają dolną krawędź ściany. do wyboru są niskie wałki, klasyczne listwy, jak i szerokie sztukaterie w różnych kolorach do wyboru. Jak widać montaż podłóg nie jest bardzo skomplikowany.

Najważniejsze to wszystko idealnie wymierzyć i dociąć, następnie równo ułożyć i przykleić (lub też zamocować w inny sposób, zgodnie z wytycznymi producenta). Tak wykończona podłoga będzie się doskonale prezentowała, nie będzie skrzypiała podczas chodzenia i do tego będzie trwała. To inwestycja na lata, która z pewnością się zwróci.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder