Panele fotowoltaiczne cieszą się popularnością od kilku dobrych lat. Na ich instalację decyduje się coraz więcej gospodarstw domowych oraz rolnych. Głównie dlatego, że zwrot z tej inwestycji jest realnie zauważalny. W ciągu paru lat można ograniczyć koszty za energię elektryczną nawet o kilkadziesiąt procent. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli prywatnych posesji niezależnie od dachu domu, ponieważ obecnie farmy fotowoltaiczne powstają nawet na gruncie, bez ingerencji w zadaszenie budynku.

Montaż paneli fotowoltaicznych w okolicach Piły

Montaż paneli fotowoltaicznychAby móc korzystać z energii świetlnej pozyskanej ze słońca trzeba na samym początku przeanalizować warunki oraz stworzyć projekt odpowiedni pod daną posesję. Osoby z Wielkopolski, których interesuje profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych Piła jest miastem, w którym zlokalizowanych jest wiele dystrybutorów fotowoltaiki. Projekt instalacji paneli rozpoczyna się od sprawdzenia rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną oraz zmierzenia dokładnej powierzchni dachu, na której ma być zamontowana. Następnie trzeba zweryfikować nachylenie oraz kierunek połaci dachowej. Z kolei sam montaż zależy od rodzaju pokrycia i kształtu dachu. Gdy już wszystko zostanie zmierzone należy przystąpić do głównego instalowania paneli. Trwa to zazwyczaj jeden dzień, potem trzeba wszystko podłączyć do sieci elektrycznej.

Montaż paneli fotowoltaicznychNależy zgłosić do zakładu energetycznego swoją instalację, który następnie wymienia licznik na dwukierunkowy, sprawdza poprawność podłączenia oraz wydaje zgodę na uruchomienie systemu fotowoltaicznego. Jednak nie jest to tak proste, jak się wydaje. Trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, ponieważ niewłaściwie zamontowana oraz nieprawidłowo podłączona do sieci instalacja będzie działała niezgodnie z założeniami i może okazać się nieopłacalna i niekiedy niebezpieczna dla codziennego korzystania z energii elektrycznej. Na szczęście solidni dystrybutorzy znają się na rzeczy i potrafią doradzić najlepsze rozwiązania. Dla posesji z płaskim dachem najlepiej wybrać instalację na gruncie. Zapewnia ona większą swobodę w aranżacji, dzięki czemu można odpowiednio dopasować kąt nachylenia, zacienienie oraz kierunek. Jednak w tym wypadku należy sprawdzić zwięzłość gruntu, by instalacja solidnie się trzymała.

Panele fotowoltaiczne to przyszłość energii elektrycznej. Oprócz tego, że jest to ekologiczne rozwiązanie, to zdecydowanie bardziej opłacalne. Mimo tego, że na początku trzeba zainwestować większe fundusze, zwrot będzie odczuwalny. Zagranicą coraz częściej spotyka się instalację fotowoltaiczną nawet na dachach bloków, więc widać, że to rozwiązanie staje się coraz bardziej powszechne.

Kategorie: Ogrzewanie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder