Szafa to jeden z najważniejszych mebli w całym mieszkaniu. Służy do przechowywania ubrań i innych akcesoriów potrzebnych w domu. Może mieć miejsce zarówno w sypialni, jak i salonie czy przedpokoju. Czasami jednak trudno znaleźć wymarzony model w katalogach popularnych sklepów meblowych.

Czy szafy na zamówienie są praktyczne?

szafy na zamówienieWówczas lepiej skierować się bezpośrednio do stolarza i kupić wyposażenie na zamówienie. Istotna jest pojemność szafy, ma bowiem zmieścić jak najwięcej rzeczy. Niektóre rozwiązania są warte uwagi, inne mniej. Wolnostojąca szafa w salonie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie metraż jest nieco większy, natomiast zabudowa na całą ścianę zaoszczędzi miejsca w kawalerce w przypadku maksymalnie dwójki użytkowników. Warto również wybrać praktyczne szafy na zamówienie Poznań jest miastem, gdzie wiele warsztatów realizuje tego typu projekty. Cieszy się on bowiem coraz większą popularnością. Jeżeli istnieje problem z wieloma wnękami i w całym mieszkaniu nie ma konkretnego miejsca, by w nieskomplikowany sposób wstawić szafę, wówczas warto postawić na rozwiązania na indywidualny wymiar. Ponadto wybór tego rodzaju szaf pozwoli zachować porządek, ponieważ wszystko ma swoje osobne miejsce. W głębi można schować rzadziej używane rzeczy, np. latem warto z tyłu włożyć zimowe swetry, zaś na zewnątrz spodenki i koszulki. Trzeba jednak najpierw zaplanować przestrzeń w szafie, liczbę półek, szuflad oraz ilość miejsca na wieszaki.

szafy na zamówienieSzafa na ubrania powinna mieć głębokość najlepiej 70 cm. Można mieć wówczas gwarancję, że wszystkie rzeczy się zmieszczą i nie będą stale pogniecione. Dobrym sposobem na otwarcie szafy okażą się drzwi przesuwne, zajmują bowiem mało miejsca i są wygodne. Z kolei wnękowymi szafami łatwo zamaskować nieregularne wnętrze. Można w ten sposób uzyskać wrażenie uporządkowanej przestrzeni. Obecnie większość typowych szaf można częściowo wbudować w ścianę, dzięki czemu ogranicza się miejsce do przechowywania do minimum. Wiele osób stawia na minimalizm, ponieważ zbyt duża liczba mebli przytłacza. Lepiej wybrać jedną lub dwie porządne szafy i w ten sposób ukryć większość swoich rzeczy. Kolor mebli również wpływa na ich codzienny odbiór. Wykonane z ciemnego drewna lepiej pasują do większych pomieszczeń, natomiast jasne współgrają z pastelami na ścianach i w pewien sposób otwierają wnętrze. Aby optycznie ?odchudzić? meble, można dodać przeszklenia frontów lub górę szafy zamknąć drzwiami, a dolne półki pozostawić otwarte.

Da to złudzenie unoszenia się mebla w powietrzu. Z kolei drzwi ażurowe również powiększają przestrzeń i ujmują szafie parę centymetrów. Ważne jednak jest to, aby mebel ten był solidny, pojemny i praktyczny, tak, by spełniać wszystkie potrzeby użytkowników.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder