Zanim inwestor będzie mógł się wprowadzić do wymarzonego domu to najpierw musi zadbać o szereg rzeczy, takich jak wybór firmy budowlanej, zakup działki, urządzenie wnętrza, czy przeprowadzka i rozpakowywanie rzeczy. Jednak pierwszym krokiem do posiadania własnego domu jednorodzinnego jest wybór jego projektu ? tego który wykonają potem budowlańcy na naszej działce.

Czym się kierować przy jego wyborze?

sprawdzone biuro projektowe w opoluCo może zaproponować nam sprawdzone biuro projektowe w Opolu? Na pewno ważna jest ilość pomieszczeń w budynku. Zależna jest oczywiście od liczby osób. W przypadku sypialni warto przyjąć zasadę by był zawsze jeden pokój w zapasie. Jeśli zatem małżeństwo ma dwójkę dzieci to dom winien mieć cztery sypialnie ? po jednej dla każdego z dzieci, jedna dla pary i jedną dla gości. Wtedy nie ma problemu kiedy ktoś zechce zostać u nas na noc ? dzieci nie muszą spać razem, a goście nie muszą spać na niewygodniej, rozkładanej kanapie. Dodatkowy pokój może przydać się w przyszłości kiedy urodzi się kolejne dziecko lub kiedy jedno z rodziców będzie pracować z domu i urządzi sobie tam biuro. W domu warto też zaplanować dwie toalety. ,,Pełna? łazienka z wanną/prysznicem wystarczy jedna, ale miejsce z sedesem i umywalką powinno być podwójne ? tak by nikt nie czekał zbyt długo na swoją kolei.

projektant wnętrz Przy wyborze projektu domu warto też wziąć pod uwagę wielkość i kształt pokojów. Zależne jest to od tego co będzie w konkretnym pokoju. Jeśli np. szafa przesuwna będzie na korytarzu to sypialnie mogą być nieco mniejsze. Jeśli natomiast maluch ma mieć i miejsce na zabawę, choćby na układanie klocków, a do tego miejsce do nauki (czyli biurko z fotelem) to wiadomo że jego pokój musi być większy. A co z kształtem pomieszczenia? Najbardziej obstawne są te w kształcie kwadratu, opcjonalnie prostokąta. Powinno się unikać domów ze skosami, zaokrąglonymi ścianami, czy innymi nietypowymi rozwiązaniami. Może to i ładnie wygląda na projekcie, ale potem trudno jest dopasować meble do takiego pokoju. Godne uwagi są także domy które przy kuchni mają spiżarnię, a także te z pomieszczeniem na kocioł lub pompę ciepła ? wtedy nie trzeba wychodzić z domu np. do garażu czy schodzić do piwnicy by zadbać o ogrzewanie.

Wybór odpowiedniego projektu nie jest prosty. Trzeba brać pod uwagę liczbę pokoju, wielkości i kształt pokoi, jak również styl w jakim będzie wybudowany dom. W razie potrzeby można poprosić o pomoc pracownika biura projektowego który odpowie na wszystkie nasze pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder