Od pewnego czasu coraz bardziej popularne stały się szybkie metody na budowę hal o przeznaczeniu przemysłowym. Aby możliwe było ich powstanie, zazwyczaj wykorzystywane są półfabrykaty, dzięki którym hale daje się zbudować z poszczególnych modułów. Dzięki takim metod budowy hali, udaje się postawić nawet bardzo rozległy budynek w wyjątkowo krótkim czasie.

Idealna hala magazynowa

hala magazynowaWarto pamiętać, że jeszcze jakiś czas temu, aby postawić duża hale trzeba było najpierw oddzielnie utworzyć ściany, strop i dach takiej hali, co w połączeniu z jej zazwyczaj bardzo dużymi rozmiarami, trwało zazwyczaj bardzo długo. Obecnie jednak szybka budowa hal magazynowych jest już w pełni możliwa przede wszystkim dzięki tak zwanym halom modułowym. Aby taka hala mogła powstać, konieczne jest wylanie fundamentów, oraz zamocowanie konstrukcji nośnej całej konstrukcji. W tym celu, dla odpowiedniej trwałości nowo powstającego budynku, wykorzystuje się najczęściej stalowe, wielkie filary, które są ze sobą łączone. Następnie całą konstrukcja jest ?zamykana? z pomocą odpowiednich paneli, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Hale tego typu zazwyczaj są więc stworzone w oparciu albo o panele z blachy ocynkowanej, albo też z płyty warstwowej.

halaOgromna zaleta takiego rozwiązania jest fakt, że korzysta się z już wyprodukowanych wcześniej modułów. Wystarczy je następnie przewieźć na miejsce gdzie nowa hala ma powstać, a następnie odpowiednio ze sobą zmontować, aby szybko utworzyć nawet budynki o bardzo rozległych rozmiarach. Konieczna jest również izolacja nowo powstałego budynku, gdyż metalowa blacha jest kiepskim materiałem izolacyjnym. W ten sposób powstaje budynek, w którym bez większych problemów może działać na przykład magazyn, sklep wielkopowierzchniowy, czy też fabryka. Całość jest tworzona w oparciu o wybrany przez klienta projekt budynku, który ma oczywiście możliwości decyzji co do rozmiarów takiej hali, zastosowanej w niej liczbie drzwi, czy też, ewentualnie okien. Wzniesienie nawet ogromnej pod względem rozmiarów hali taką metodą, nie trwa więcej niż kilkanaście godzin, co jest ogromną przewagą tak tworzonych budynków nad tymi, które tworzone są drogą tradycyjną.

Hale przemysłowe są obecnie coraz częściej budowane metodami modułowymi. Dzięki temu, w krótkim czasie możliwe jest utworzenie budynku, który cechuje się bardzo rozległymi rozmiarami. Jest to świetnie wprost rozwiązanie w szczególności dla magazynów, fabryk, czy też sklepów wielkopowierzchniowych, których powstaje obecnie coraz więcej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapoznaj się z treścią znajdującą się na stronie www.hale-budowa.pl!

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder