W obecnym czasie coraz częściej spotkać się można z powszechnym wykorzystywaniem przepustnic międzykołnierzowych. Tego typu elementy bowiem, wyróżniają się zazwyczaj sporymi możliwościami, w kontekście kontrolowania ilości cieczy przepływającej przez instalację. Zanim podejmie się decyzję o zakupie takich akcesoriów warto wiedzieć, w jaki sposób one zazwyczaj działają.

Przepustnica metal na metal i jej funkcje

przepustnice metal na metalPrzepustnice międzykołnierzowe to wyjątkowo popularne w ostatnim czasie urządzenia, wyróżniające się wyjątkowymi możliwościami. To właśnie dzięki nim możliwe jest bardzo wygodne kontrolowanie przepływu mediów w danym rurociągu. Dzięki nim, można w bardzo komfortowy sposób kontrolować, zablokować lub też ograniczać przepływ mediów w danym rurociągu. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w zależności od rodzaju wybranej przepustnicy oraz indywidualnych oczekiwań wobec takich właśnie urządzeń. Zasada działania opisywanych akcesoriów jest zazwyczaj wyjątkowo prosta. W obudowie przepustnicy znajduje się bowiem specjalna, ruchoma tarcza, która bezpośrednio wykorzystywana jest do kontrolowania przepływu. Tarcza ta montowana jest zazwyczaj na osi obrotu, która zlokalizowana jest najczęściej pomiędzy poszczególnymi kołnierzami łączonego rurociągu.

przepustnice metal na metalPodczas otwarcia przepustnicy tarcza ta obraca się, tym samym odsłaniając otwór, wykorzystywany do właściwego przepływu mediów. W przypadku zaś zamknięcia przepustnicy tarcza zamyka się, obracając w drugą stronę, co pozwala na całkowite odcięcie przepływu mediów. Jeżeli chodzi o przepustnice typu metal na metal, są one dostępne w wielu różnych wariantach, mocno różniących się między sobą parametrami oraz sposobem działania. Niektóre z nich są tworzone bezpośrednio w celu zamykania i otwierania przepływu dla mediów. Inne zaś koncentrują się przede wszystkim na regulacji przepływu oraz na jego wygodnym kontrolowaniu. Tym samym, typ przepustnic może być wygodnie dostosowywany do potrzeb danego zakładu, pozwalając na maksymalizację całego procesu.

Przepustnice międzykołnierzowe należą do tych elementów, z którymi coraz częściej spotkać się można w przypadku różnych przedsiębiorstw przemysłowych oraz produkcyjnych. Wszystko ze względu na fakt, że to właśnie one pozwalają na bardzo wygodne kontrolowanie ilości cieczy, przepływającej przez dany rurociąg. Fakt dostępności przepustnic w wielu mocno zróżnicowanych wersjach dodatkowo sprawia, że mogą być one przydatne w przedsiębiorstwach z branży chemicznej, spożywczej oraz wielu innych. Typ przepustnicy jednak powinien być dostosowany do miejsca ich zastosowania.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder