Problem zawilgoconych ścian pojawia się zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie. Oprócz tego, że takie ściany są nieestetyczne, to wilgoć sprzyja też rozwojowi chorobotwórczych pleśni i grzybów, jest więc niebezpieczna dla zdrowia domowników. Wilgotne ściany mogą być wynikiem braku lub zniszczenia izolacji, a także błędów wykonawczych w trakcie budowy domu.

Skuteczne osuszanie ścian

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejSwój udział w tym problemie mają także czynniki zewnętrzne, jak intensywne opady, poziom wód gruntownych powodujący zawilgocenie kapilarne (podciąganie wody z gruntu) czy wilgoć wynikająca z nieprawidłowo działającej wentylacji. Odtworzenie prawidłowej izolacji jest nie zawsze możliwe, dlatego istnieją metody osuszania ścian, które nie skutkują naruszeniem konstrukcji budynku. Profesjonalne osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej polega na utworzeniu specjalnej warstwy, która uniemożliwi podciąganie wody z gruntu. Warstwę tę tworzy preparat, który jest wstrzykiwany w głąb muru. W kontakcie z wodą i innymi związkami środek ten się krystalizuje i zamyka kapilary (czyli kanaliki), którymi przenikała woda. Dzięki temu droga wody jest całkowicie odcięta, pozbywamy się więc problemu podciągania wody z gruntu. Preparaty wykorzystywane do iniekcji krystalicznej to płyny na bazie silikatów, krystalizujące pod wpływem związków zasadowych. Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej wymaga odpowiedniego oczyszczenia podłoża.

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejW tym celu skuwa się zawilgocone tynki minimum pięćdziesiąt centymetrów nad widoczną granicą zawilgocenia. Powstałe miejsce uzupełnia się specjalną zaprawą uszczelniającą. Następnie w ścianie wiercone są otwory iniekcyjne o średnicy od ośmiu do czternastu milimetrów i głębokości sięgającej ? grubości ściany. Powstałe otwory się oczyszcza, a później umieszcza się w nich specjalne lejki, przez które aplikuje się preparat. Po zakończeniu prac ścianę należy pozostawić nieosłoniętą na około trzy tygodnie, co umożliwi odparowanie zgromadzonej w niej wilgoci. Po tym czasie nawiercone otwory wypełnia się odpowiednią zaprawą uszczelniającą. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej może być stosowane praktycznie we wszystkich przypadkach zawilgocenia. Uszczelniona izolacja, powstała w wyniku osuszania ścian metodą iniekcji krystalicznej, jest całkowicie wodoszczelna, gazoszczelna, a ponadto stanowi bardzo dobrą izolacją elektryczną.

Poza tym jest w pełni ekologiczna. Szybko i skutecznie usuwa problem zawilgoconych ścian, które psują aranżację każdego wnętrza i mogą wywoływać negatywne skutki zdrowotne.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder