Wraz z biegiem czasu dynamicznie zwiększa się popularność plis okiennych, będących bardziej funkcjonalną alternatywą dla rolet. Plusem wspomnianego rozwiązania jest fakt, że można przy jego pomocy zasłonić dowolną część okna. Plisy sprawdzają się również na najbardziej nietypowych rodzajach okien, również na tych dachowych.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

żaluzje z Bytomia Dzięki plikom można w wygodny sposób regulować ilość światła, która dostawać się będzie do wnętrza pomieszczenia przez okna. Wszystko dzięki niezwykle precyzyjnemu mechanizmowi, który pozwala na składanie i rozkładanie praktycznie dowolnej jej części. Plisy będą się sprawdzać więc niezależnie od tego, czy będziemy chcieli przysłonić okno tylko od góry, czy też jedynie od domu. Co więcej, przy ich pomocy można zasłonić równie dobrze jedynie sam środek okna. Wszystko to przekłada się w znacznym stopniu na fakt, jak popularne są obecnie nowoczesne plisy z Bytomia. Z pewnością duże znaczenie odgrywa w tym kontekście fakt, że rozwiązanie to w żadnym stopniu nie wpływ na swobodę otwierania bądź też zamykania okna. Plisy poruszają się na specjalnych prowadnicach rozmieszczonych tuż przy samej szybkie, z tego też względu zamykanie okna może się odbywać zupełnie bezproblemowo.

nowoczesne plisyJak się jednak okazuje taki właśnie rodzaj osłony okiennej będzie się bardzo dobrze sprawdzać niezależnie, od tego, jaki kształt będą mieć okno. Dopasować je można idealnie do okien prostokątnych, ale także i tych kwadratowych. Co więcej, dzięki możliwości idealnego dopasowania na takie rozwiązanie warto się decydować nawet w przypadku okien półkolistych czy też trójkątnych. Innymi słowy, na plisy mogą się zdecydować wszystkie te osoby, które dotychczas miały spore problemy z odpowiednim dopasowaniem osłon okiennych. Ze względu na sposób działania plisy należą również do jednych z bardziej estetycznych rozwiązań tego typu. Plusem jest również fakt ich dostępności w wielu wersjach, różniących się pod względem kolorystycznym czy też naniesioną na nie fakturą. Właśnie to przekłada się na fakt, że z rozwiązaniem tym spotkać się można coraz częściej.

Jeżeli chodzi o te najbardziej praktyczne i funkcjonalne rodzaje osłon okiennych, z pewnością można do nich zaliczyć plisy. Zdobywają one coraz większe grono zadowolonych użytkowników, biorąc pod uwagę ich znacznie zwiększoną funkcjonalność, połączoną z bardzo wysoką estetyką. Wyróżnikiem plis na tle wszystkich podobnych rozwiązań okazuje się być fakt możliwości przysłonięcia z ich pomocą jedynie część okna tej, na którą aktualnie operuje słońce. Plisy z powodzeniem dostosowane mogą być do okien nietypowych.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder