Pomieszczenia, które w obecnych czasach mają być wykorzystywane w roli kuchni, bardzo rzadko wyróżniają się, z różnych względów, odpowiednio dużą przestronnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że konieczne jest wydzielenie większego pomieszczenia na pokój dzienny. Nie oznacza to jednak, że taka kuchnia musi pozostawać niefunkcjonalna.

Zabudowa kuchni ? czyli kuchnia na wymiar

zabudowa w kuchniŚwietnym rozwiązaniem w takim przypadku, będzie bowiem korzystanie z mebli, które zostały wyprodukowane według wymiarów, podanych przez danego klienta. Pośród mebli, dostępnych w popularnych sklepach, bardzo rzadko można znaleźć takie, które będą się wpasować na przykład do kuchni z dużą ilością skosów, czy o bardzo małej powierzchni. Jedynym rozwiązaniem w takim wypadku okazują się być klasyczne kuchnie na wymiar w nowym Sączu które zdobywają coraz większe grono zwolenników. Oprócz możliwości bezproblemowego dostosowania ich nawet do bardzo małych powierzchni, takie kuchnie mogą być idealną odpowiedzią na pewne szczególne potrzeby. Kuchnie takie mogą składać się więc z mebli, których uchwyty będą bardzo trudne do otworzenia przez osoby małoletnie, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy w danym domu mieszkają dzieci. Można jednak zamówić takie, w których meble dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych.

kuchnia na wymiarKuchnie takie będą więc opierać się na zabudowie, skoncentrowanej w niższych partiach pomieszczenia. Wszystkie uchwyty, oraz włączniki, będą zlokalizowane bardzo nisko tak, aby osoba jeżdżąca na wózku, miała do nich bezproblemowy dostęp. Jednocześnie, wykorzystane meble będą stworzone w taki sposób, aby zgromadzone były przy jednej ścianie, tak by osoba jeżdżąca na wózku, mogła swobodnie poruszać się po kuchni. Jednocześnie kuchnie na wymiar mogą być dostosowane w ten sposób, że ich fronty będą pokryte specjalnym materiałem, odpornym na otarcia, bądź też zabrudzenia. Kuchnie na wymiar są również ciekawym rozwiązaniem pod względem estetycznym. Umożliwiają one zabudowę praktycznie każdego sprzętu kuchennego, od pralki, aż po lodówkę. Bardzo często możliwe jest zamówienie takich mebli, w które wkomponowane zostało oświetlenie ledowe, bardzo atrakcyjnie się prezentujące.

Kuchnie, które produkowane są na wymiar, cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Przede wszystkim wynika to z faktu, że umożliwiają one dostosowanie wyglądu, oraz funkcjonalności kuchni, do indywidualnych potrzeb. Są świetnym rozwiązaniem w przypadku mieszkań, w których przebywają na co dzień dzieci, bądź też osoby niepełnosprawne, a także tych, które nie są zbytnio przestronne.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder