Czasem zdarza się, że do zakupionego łóżka nie pasuje żaden materac z dostępnych na rynku. Dzieje się, tak, gdy stelaż jest robiony na zamówienie lub od nowości jest minimalnie za krótki, lub zbyt szeroki. Nie zawsze można pozwolić sobie na standardowe łóżko, szczególnie gdy mieszka się w bloku. W ciasnych pomieszczeniach bardzo trudno pomieścić wszystkie meble, co rozumieją producenci niestandardowych materacy.

Nietypowe rozmiary materacy

nietypowe materace 150x200W sypialni dwojga ludzi najczęściej stoi łoże małżeńskie. Czasem para śpi na jednym, ogromnym materacu, a niekiedy, każde z nich dzieli swój. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często zakochani, pomimo tego, że mogą dzielić jedną kołdrę, nie są w stanie wyspać na tym samym podłożu. Wynika to z innych preferencji, jakie ma każdy z ludzi, co do spania na materacu. Gdy dla jednego spanie na średnio twardym materacu będzie w sam raz, dla drugiego materac o grubości H3 jest nieodpowiedni. Dobrze dobrana miękkość materaca jest kluczowa nie tylko ze względu na możliwość wyspania się, ale także z powodu niwelowania wad kręgosłupa. Odpowiednio dobrany materac może nie spełniać wymogów stelaża łóżka, dlatego nie warto kombinować, docinać i doczepiać dodatkowych klepek, gdy można zamówić materac o niespotykanych wymiarach. Nietypowe materace 150×200 są możliwe do zrobienia przez dobrych producentów materacy, więc wystarczy tylko znaleźć takiego w kraju.

materace 150x200Po konsultacjach i ustaleniu ceny można wyczekiwać kuriera z przesyłką, gdyż, zazwyczaj, firmy usługowe, które są w stanie zrobić materac o dłuższy lub szerszy mają swoją siedzibę w miejscu, dokąd trudno byłoby dojechać klientowi, więc wychodząc naprzeciw osobom poszukującym takiej usługi, można zakupić odpowiadający niewymiarowemu łóżku materac za pośrednictwem Internetu. Cena za taką usługę nie jest duża, w porównaniu do możliwości, jakie daje dopasowany materac. Zazwyczaj firmy mają swój przelicznik, dzięki któremu można łatwo obliczyć, jaka będzie należność do zapłaty. Nie można zapominać także o kurierze, który dostarcza nietypowe materac. Najwięcej informacji o cenach, możliwych do zakupieniach materacach i o możliwości wysyłki można się dowiedzieć, korzystając z sieci internetowej.

Wydawać by się mogło, że nietypowym materacem jest materac w kształcie serca, który można znaleźć w apartamencie dla nowożeńców, lub przypominający misia, który jest idealny dla małych dziewczynek. Są to, oczywiście, materace o niespotykanych kształtach, jednak okazuje się, że nietypowe materace to taki, które mają o kilka centymetrów za krótki lub długi jeden wymiar.

Kategorie: Meble

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder